Constract Lubawa - MOKS Słoneczny Stok Białystok (2:2) 4:2

Constract Lubawa pokonał przed własną publicznością MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:2 (2:2) w meczu inauguracyjnej kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Gospodarze nieoczekiwanie przegrywali już 0:2, ale jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. W drugiej części gry niespodzianki już nie było i gospodarze zdobyli komplet punktów.

Już w 3. minucie goście po strzale Citki objęli prowadzenie. 10 minut później prowadzenie gości podwyższył Piotr Skiepko. Gospodarze zaszokowani obrotem gry szybko opanowali nerwy do  bramki wszedł Grzegorz Okuniewski i przed przerwą wyrównali. Kontaktowego gola zdobył w 15. minucie Sebastian Grubalski, a wyrównał na 2:2 później Lucas.

W drugiej połowie obie  drużyny pokazały piękny futsal. Wśród gości Adrian Citko kapitalnie  strzelał na bramkę, ale Grzegorz Okuniewski doskonale bronił każdy strzał Adriana. W 29 minucie Luan zdobył bramkę dla gospodarzy na 3:2.

W drugiej połowie trener Grubalski dał zagrać jednemu z odpoczywających kadrowiczów. Na  boisko wszedł Tomasz Kriezel i zaraz po wejściu zdobył bramkę dla Constractu. Goście wycofali bramkarza, ale wynik do końca się nie zmienił i Constract Lubawa pokonał gości 4:2. W końcówce spotkania trener Constractu zastosował ciekawy manewr z lotnym bramkarzem - Tomkiem  Kriezelem. Manewr całkowicie zaskoczył gości. W dzisiejszym spotkaniu nie zagrał kadrowicz
Mateusz Madziąg  a zadebiutował w ekstraklasie Kacper Sendlewski.