ZAPROSZENIE NA ROWEROWĄ WYCIECZKĘ POGRANICZNYM SZLAKIEM

Opublikowano:

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych serdecznie zaprasza na kolejną rowerową wycieczkę edukacyjną tym razem „SZLAKIEM DAWNEJ GRANICY POLSKO-NIEMIECKIEJ”.

Wyprawa odbędzie się w sobotę 4 września. Początek o godzinie 13.00 przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. Trasa o długości ok. 40 km poprowadzi m. in. przez miejscowości Rodzone – Ławice – Gierłoż Polska – Zielkowo – Kazanice – Lubawa.

Oprócz pozostałości budynków przygranicznych uczestnicy odwiedzą także Izbę Pamięci Emila von Behringa w Ławicach oraz Kościół pw. Świętego Jakuba Apostoła w Kazanicach. W Szkole Podstawowej im. Kard. Stanisława Dziwisza w Kazanicach na wszystkich rowerzystów będzie czekał poczęstunek, który pomoże przygotować tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich z Emilią Grzybowską na czele.

Wstęp jak zawsze bezpłatny, jednak tradycyjnie przy okazji wycieczki odbędzie się zbiórka charytatywna, tym razem na rehabilitację Zuzi Szachniewicz z Lubawy, która cierpi na nieuleczalną chorobę – Zespół Dravet, padaczkę lekooporną, zaburzenia termoregulacji i opóźnienia psycho-ruchowe.

Wycieczka odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną panującą na terenie naszego kraju, a uczestnicy zobowiązani są do posiadania przy sobie maseczek ochronnych.

Do zobaczenia!

Mateusz Szauer
Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych