Awans Motoru Lubawa i Constractu Lubawa do dalszych rozgrywek WPP. ZDJĘCIA

Zakończyła się II runda Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej. IV ligowy Motor Lubawa podejmował B klasową drużynę z Kadyn. Po 90  minutach gry niespodzianki nie było, Motor pokonał gospodarzy 1:4. W pierwszej połowie był remis 1:1.

Drugi nasz zespół miał o wiele trudniejszego przeciwnika. Constract Lubawa rozgrywał II rundę na  boisku w Grabowie z liderem IV ligi Concordią Elbląg, byłym trzecioligowcem. W drużynie Constractu zabrakło dwóch czołowych zawodników i lidera strzelców A klasy Pawła Ossowskiego, czy Janusza Okuniewskiego, ale młodzi zawodnicy, podopieczni Damiana  Jarzembowskiego podjęli walkę o awans do dalszej rywalizacji.

Pierwsza połowa spotkania, a zwłaszcza początek należał do gospodarzy i zdobyli pierwszą bramkę po strzale Szymona Szałkowskiego. Goście pod koniec pierwszej połowy kilkakrotnie zagrozili bramce gospodarzy, ale przez 45 minut było 1:0 dla Constractu.

W drugiej połowie goście - lider tabeli IV ligi nie znalazł recepty na młodych zawodników A klasy i  Constract awansował do dalszych rozgrywek pokonując niespodziewanie Concordię Elbląg 1:0. Brawo dla trenerów i młodych zawodników Constractu. (mz)