Motor Lubawa - Mazur Ełk (1:0) 1:0. Śmigłowiec LPR na bocznym boisku

W dniu dzisiejszym piłkarze IV ligi zainaugurowali rozgrywki ligowe. Motor Lubawa, IV drużyna  tabeli ubiegłego sezonu, podejmowała 10. drużynę zakończonego sezonu.
Dla Motoru Lubawa dzisiejsze spotkanie na Stadionie Łazienkowskim było ważne, aby sprawdzić się jak drużyna jest przygotowana do sezonu przed własną publicznością.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania to słaba gra obu drużyn. Bramkarze nie mieli w tym okresie pracy. Pod koniec pierwszej połowy, zaczęła się uwidaczniać przewaga drużyny gospodarzy. Zaczęli tworzyć groźne akcje pod bramką gości, ale brakowało bramki. W 43.  minucie zawodnik gości zagrał ręką na polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Bramkę zdobył Cezary Sobolewski ustalając wynik na 1:0.

Początek drugiej połowy był pechowy dla gospodarzy. Tuż po wznowieniu gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale poprzeczka uratowała gości przed utratą drugiej bramki. W 49. minucie  najlepszy zawodnik Motoru Cezary Sobolewski otrzymuje czerwoną kartkę i gospodarze do końca grali w dziesiątkę. Mimo braku jednego zawodnika nadal byli lepsi i mogli podwyższyć  wynik. Jednak do końca utrzymał się wynik 1:0 i Motor zdobył trzy punkty.

Podczas meczu na boczne boisko wylądował śmigłowiec LPR, który zabrał ok. 50-letniego  mężczyznę, mieszkańca Lubawy z karetki specjalistycznej z Nowego Miasta Lubawskiego do szpitala w Olsztynie. Na bocznym boisku OSiR w Lubawie zorganizowany był również punkt szczepień przeciw COVD-19 szczepionką Johnson&Johnson, z którego skorzystało wielu mieszkańców naszego miasta i okolic.

Sędzią głównym spotkania był Kamil Żmijewski, asystenci: Emil Perzanowski i Tomasz Śliwiński.

Po  meczu  zwróciliśmy się  do trenera Krzysztofa Malinowskiego o krótkie podsumowanie meczu."Trochę pokrzyżowała nam  czerwona  kartka, ale mimo tego, że Czarek go nie widział to słuszna. Myślę, że byliśmy zespołem lepszym, tylko nie potrafiliśmy "dobić" rywala mając świetne sytuację. Bardzo dobrze wyglądaliśmy w obronie."