Olimpia Olsztynek - Motor Lubawa (2: 0) 3: 0

Za nami  ostatnia  kolejka  IV ligi. Piłkarze  Motoru Lubawa wyjechali do Olsztynka w roli faworyta po kolejne  trzy  punkty i zmierzyli się  w dniu dzisiejszym z ostatnią drużyną tabeli Olimpią Olsztynek.
Wydawało się  szczególnie po  ostatnim  bardzo dobrym spotkaniu z Jeziorakiem  i zwycięstwem 4: 1,że na koniec  sezonu  zagrają  dobre  spotkanie  i  przywiozą komplet punktów.

Niestety tak się  nie stało, piłkarze Motoru Lubawa już w 18 minucie stracili  bramkę po  golu Łukasza Ducha  i  kolejną w pierwszej połowie w 38 minucie po  golu Kacpra Szumachera.

W  drugiej połowie w 55 minucie, czwarta  drużyna IV ligi  traci kolejną bramkę  i  gospodarze  prowadzą  3: 0 po  golu  Pawła Szantara. Takim  wynikiem  kończy się  to spotkanie.

Na początku  dzisiejszego meczu, odbyła się  mała uroczystość  pożegnania  Pawła Ducha,który przez 25 lat reprezentował barwy  Olimpii Olsztynek.

Na zakończenie  sezonu  goście ulegają dobrze grającej drużynie  gospodarzy i kończą  tegoroczne  rozgrywki na 4  miejscu , co niewątpliwie  należy uznać za  duży sukces  trenera i zawodników.

Po meczu poprosiliśmy  trenera  seniorów  Krzysztofa Malinowskiego  o krótkie podsumowanie  meczu i  sezonu.

Nie takie podsumowanie sezonu sobie wyobrażaliśmy. Myślę, że najciężej było zmotywować na ten mecz. Cały sezon uważam za super wynik. Od 3 lat w czwórce województwa to chyba dobry wynik. Wielu zawodników, którzy są z Lubawy bądź okolic plus super zawodnicy z zewnątrz tylko z nazwy bo przecież są tu już wiele lat. Super gra Piotrka Sobótki, Mateusza Szymańskiego czy najlepszego zawodnika tej ligi Cezarego Sobolewskiego plus druga młodość Romka Śnieżawskiego dodają tej drużynie jakości. Ciężko jest wejść w tą drużynę, ale jeszcze ciężej z niej wyjść. Jestem dumny z bycia trenerem takiej drużyny -  podkreślił trener Malinowski