Z Elbląga „na tarczy”. Constract Lubawa wicemistrzem województwa!

Nie powiodła się próba awansu do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Constract Lubawa przegrał wysoko w Elblągu 0:5, przez co Olimpia zrównała się z Konstruktorami punktowo i zdobyła wojewódzkie złoto dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Oprawa tego meczu i stawka sprawiła, że było to prawdziwe święto młodzieżowej piłki.

Zespół Juniora Młodszego ma za sobą bardzo udany sezon, w którym zdołał awansować do najlepszej czwórki w województwie, utrzymując przed ostatnią kolejką pozycję lidera z przewagą trzech punktów nad Olimpią Elbląg. Taki układ tabeli sprawiał, że remis lub wygrana w Elblągu dałaby Constractowi mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego, a co za tym idzie – udział w barażach o Centralną Ligę Juniorów, gdzie czekała już Jagiellonia Białystok. Centralna Liga Juniorów to najwyższy szczebel juniorskich rozgrywek w Polsce.

Mecz odbył się na głównej płycie stadionu w Elblągu przy sztucznym oświetleniu. Trybuna kryta była wypełniona kibicami. Były też grupy dopingujące z Elbląga i z Lubawy. Ta niezwykła otoczka sprawiła, że ten mecz był wspaniałą promocją młodzieżowej piłki.

Stawka i oprawa meczu pętała jednak nogi zawodnikom obu ekip. Pierwsze 10 minut to dużo niedokładności oraz pojedyncze sytuacje – wszystkie po stałych fragmentach gry. Między 10 a 20 minutą nie mieliśmy żadnej sytuacji, ale wyraźnie zmienił się obraz gry. Olimpia miała ogromną przewagę w posiadaniu piłki, przejęła kontrolę nad meczem. Najwięcej dobrego w drużynie gospodarzy przynosiły poczynania ofensywne Bartłomieja Gorzyckiego oraz Dawida Winiarskiego. Ten pierwszy otworzył wynik spotkania w 25 minucie. Po rzucie rożnym dla Constractu i wybiciu piłki przez gospodarzy, błąd popełnił jeden z zawodników KSC, który nastrzelił atakującego go gracza. Piłkę na połowie boiska przejął wówczas Gorzycki i indywidualną akcją wyprowadził Olimpię na prowadzenie.

Po tym golu gospodarze totalnie zdominowali to spotkania, nie potrafiąc jednak podwyższyć wyniku.

W drugiej połowie Constract zmienił ustawienie na 4-4-2 i grał wyraźnie lepiej. Zmiana systemu i chyba też oswojenie się z atmosferą wokół tego spotkania sprawiły, że Constract zaczął stwarzać sytuacje podbramkowe. Groźnie kontratakowała Olimpia. Okres wyrównanej gry zakończył się bramką Winiarskiego dla elblążan w 72 minucie. Constract nie miał już nic do stracenia i starał się atakować, ale bramki strzelali tylko gospodarze. W 83 minucie Tymoteusz Pryczkowski uprzedził wychodzącego bramkarza KSC i przelobował go strzałem głową, strzelając na 3:0. W doliczonym czasie gry mający imponujące warunki fizyczne Dominik Kozera najpierw zdobył gola głową po rzucie rożnym, a równo z kończącym gwizdkiem minął obrońców Constractu dryblingiem i ustalił wynik na 5:0.

Było to zasłużone zwycięstwo elbląskiej Olimpii, która zdobyła tytuł mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego i to ona będzie reprezentować nasz region w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Po raz pierwszy mecz obszernie był relacjonowany w mediach społecznościowych. Na koncie Szkółka Piłkarska KS Constract na facebook’u możecie Państwo obejrzeć gole i posłuchać pomeczowego wywiadu z trenerem Damianem Jarzembowskim. Natomiast na koncie twitterowym, obejrzycie – oprócz bramek – najlepsze sytuacje.

Smutne byłe miny Juniorów Młodszych KSC, gdy wręczano im puchar i medale za wicemistrzostwo województwa, jednak należą się im wielkie słowa uznania za cały miniony sezon.

Dziękujemy za piękne wsparcie ze strony kibiców Constractu oraz za przyjęcie i meczową oprawę wczorajszym gospodarzom. Największym wygranym wczorajszego spotkania – obok rzecz jasna Olimpii Elbląg – jest młodzieżowa piłka w naszym województwie!