MLKS Motor Lubawa - ITS Jeziorak Iława (2:1) 4:1

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie, 11 czerwca br. doszło do spotkania derbowego w 33 kolejce IV ligi. Zmierzyły się ze sobą 4 i 5 drużyna tabeli czyli, Motor Lubawa i  ITS Jeziorak Iława. Mimo, że dzisiejsze spotkanie nie zmieni układ tabeli, to jednak spotkania derbowe cieszą się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców.

W ostatnim spotkaniu ligowym w Iławie padł remis 2:2. Wcześniej te dwie drużyny spotkały się w Pucharze Polski i w rzutach karnych zwyciężyli zawodnicy z Lubawy.
Jak będzie w dniu dzisiejszym zobaczymy, ale po ostatnich kilku spotkaniach, trójka zawodników gospodarzy jest kontuzjowana, więc trener Krzysztof Malinowski będzie  miał ciężki orzech do zgryzienia. Po wyniku jednak widać, że miał dobrą receptę na drużynę Jezioraka.

Pierwsza połowa to gra asekuracyjna obu drużyn i wzajemne pilnowanie bramki. W 20 minucie prawą stroną boiska Adrian Zasuwa ładnie ogrywa obrońcę gości i  dośrodkowuje, jednak nie było komu wykończyć akcji. W 25 minucie po ładnym rajdzie Radka Gajewskiego i kapitalnym strzale, gospodarze obejmują prowadzenie 1:0. Po kilku minutach jednak ładna akcja Jezioraka, goście wyrównują na 1:1, w 36 minucie Jakub Słomski zdobywa bramkę.

42 minuta faul na zawodniku Motoru i sędzia główny pokazuje na 11 metrów. Rzut karny wykonuje Cezary Sobolewski i przed przerwą Motor prowadzi 2:1.

Na początku drugiej połowy goście okupują bramkę Damiana Kościńskiego, ale nie potrafią wykorzystać i zdobyć bramki. Piłkarze Motoru z kontry i ładnej akcji całej drużyny zdobywają gola i ponownie Cezary Sobolewski.

Boisko w drużynie gospodarzy opuszcza strzelec bramki młody Radek Gajewski,  wchodzi Dominik Rogożyński, a kilka minut później pracowitego jak zawsze  Adriana Zasuwę zmienia Damian Gerka.

W 70 minucie spotkania Cezary Sobolewski zdobywa drugiego w tym meczu gola po akcji drużyny. Kilka minut później Czarek Sobolewski, który w tej rundzie miał sporo kłopotów w zdobywaniu bramek, wpisuje się ponownie w 76 minucie na listę strzelców z karnego zdobywa trzecią w tym meczu bramkę, a 4 dla Motoru.

Goście niestety w dniu dzisiejszym nie prezentują się najlepiej. W końcówce trener Wojciech Figurski zmienia Nowińskiego, wchodzi Neumann, a wcześniej Śnieżawskiego zmienił Demishev i Szymańskiego Januszewski w drużynie Motoru. Motor w dzisiejszym  spotkaniu pokazał jednak, że na własnym terenie z taką drużyną jak Jeziorak potrafi  grać i zdobywać punkty.

Arbitrem głównym meczu był Dawid Wiśniewski. Na liniach Sławomir Wiśniewski i Monika Piekarska.