MLKS Motor Lubawa - Warmia Olsztyn (3:1) 4:1

31 kolejka rozegrana została w dniu dzisiejszym tj. w środę na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie. Rywalem Motoru Lubawa była drużyna Warmii Olsztyn zajmująca 15. miejsce w tabeli. Ciekawie zapowiadało się to spotkania również dlatego, że trzecia drużyna tabeli Polonia Lidzbark Warmiński podejmowała Jeziorak  Iława, który w tej rundzie gra bardzo dobrze i o ile gościom z Iławy uda się pokonać gospodarzy, Motor może awansować na pudło. Tym bardziej, że w meczu Motoru z Zatoką Braniewo w drużynie z Braniewa grał zawodnik z żółtą kartką i decyzją Zarządu WMZPN 3 punkty zostały przyznane Motorowi.

Pierwsza połowa spotkania to dominacja drużyny Motoru. Gospodarze jednak nie potrafili dominacji zamienić na bramki. Pierwsza bramka z rzutu karnego padła w 26 minucie, strzelcem był Roman Śnieżawski. Bramkę zawodnicy Motoru dedykowali Czarkowi Sobolewskiemu, któremu urodził się syn i nie mógł zagrać z dniu dzisiejszym. Goście chwilę później wyrównali po błędzie obrony i golu 29 Pawła Wiśniewskiego.

44 minuta po rzucie rożnym wykonanym przez Igora Szczepańskiego drugą bramkę zdobywa ponownie Romana Śnieżawski. W 46 minucie gospodarze prowadzą już 3:1 po kolejnym golu Szymańskiego. Pierwsza połowa kończy się takim wynikiem. Goście  oprócz zdobycia bramki, jeszcze raz zagrozili bramkarzowi Motoru, ale Jakub Olejniczak ładnie obronił strzał napastnika gości z 3 metrów.

Druga połowa przebiegała  spokojnie. Piłkarze Motoru podwyższyli wynik na 4:1 po trzecim golu Romana Śnieżawskiego w 51 minucie. Mimo zmian w drużynie gospodarzy i gości, wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

W drużynie Motoru zabrakło w dniu dzisiejszym Cezarego Sobolewskiego, Grzegorza  Ewertowskiego, Bartosza Kuczyńskiego, Radka Gajewskiego (cała trójka kontuzja) i  Adriana Zasuwy.
Sędziami dzisiejszego spotkania byli: główny Wojciech Gryczka, asystenci Mariusz Wolański i Kacper Bartkowski, obserwatorem z ramienia WMZPN Jerzy Napiórkowski.

W drugim spotkaniu bezpośrednio interesującym kibiców Motoru Lubawa, Polonia  Lidzbark Warm. pokonała 3:0 Jeziorak Iława (po bramkach w II połowie, w tym jednej z rzutu karnego) i zajmuje III miejsce w tabeli.

Podczas przerwy dzisiejszego meczu nastąpiło podsumowanie i wręczenie medali za zorganizowanie zawodów przez OSiR w Lubawie "Wirtualne Wyzwanie Międzyświąteczne". Więcej na ten temat wkrótce.

Na zdjęciu Iga Chyrzyńska, najmłodszy kibic Motoru Lubawa w koszulce klubowej, która obserwowała swojego starszego brata Igora.