Delfin Rybno - Motor Lubawa (1:1) 2:3

Opublikowano:

W piątek 28 maja piłkarze IV ligi rozegrali 30 kolejkę. Delfin Rybno podejmował MLKS Motor Lubawa. Drużyny znają się bardzo dobrze i często nie tylko grają w lidze, ale również podczas  sparingów.
Początek spotkania zapowiadał się ciekawie, bo już w 2 minucie Sobótka mógł zdobyć pierwszą  bramkę, ale zapomniał, że w drużynie z Rybna w bramce stoi Mateusz Leśniewski, w mojej ocenie jeden z najlepszych nadal bramkarzy w IV lidze, który bronił kilka lat temu w barwach Motoru Lubawa.

14 minuta Patryk Rożentalski po minięciu obrońców zdobywa gola dla gospodarzy i młody bramkarz Motoru Jakub Olejniczak nie miał szans obronić precyzyjnie strzelonego  gola. Gospodarze obejmują prowadzenie 1:0.
Na krótko jednak, bo minutę później za faul w polu karnym, sędzia dyktuje rzut karny i Cezary Sobolewski zdobywa gola jest 1:1.
17 minuta po ładnej akcji drużyny Motoru, Milosz Olejniczak przy prawie 100% sytuacji trafia w ręce bramkarza Leśniewskiego z kilku metrów. Chwilę później dogodna sytuacja do zdobycia  bramki, tym razem Demishev robi to samo.

23 minuta żółta  kartka Kacper Zalewski za faul na Olejniczaku z 20 metrów strzela  Sobolewski, ale piłka odbija się od obrońcy  gości.
24 minuta kontra  gospodarzy strzał z pola  bramkowego  bardzo niecelnie ponad  bramką  Olejniczaka.
W  30 minucie po składnej akcji gospodarze  strzelają obok  bramki. Chwilę później ponownie  stwarzają zagrożenie pod bramką  Motoru.Te kilka minut  gospodarze  nie potrafił wykorzystać i zdobyć  bramki przed  przerwą.

37  minuta kapitalnie  broni  Leśniewski po strzale zawodnika Motoru. Kilka minut później Demishev przed szansą  podwyższenia  wyniku ale w polu karnym zachował się jak nowicjusz.
 W  pierwszej  połowie dwie  żółte kartki otrzymali zawodnicy  gospodarzy. Wynikiem 1:1 kończy się pierwsza połowa spotkania.

Druga  polowa 56  minuta po rzucie wolnym Jakub Olejniczak wyciąga kapitalnie piłkę zmierzającą  do  bramki. 62  minuta Mateusz  Szymański, który wszedł po przerwie   zdobywa gola dla Motoru Lubawa jest 1:2. Chwilę później na boisko wchodzi Bazyli   Jabłonowski w drużynie gospodarzy, ale w 73 minucie po ładnym rajdzie Miłosz Olejniczak wypracowuje sytuację i zdobywa gola na 1:3.

Od  73  minuty gospodarze  grają w 10-tkę  po drugiej  żółtej kartce jednego z zawodników. 74 minuta  Sobolewski  bliski zdobycia kolejnej bramki ale instynktownie broni Leśniewski.

Goście  grając  z przewagą  jednego zawodnika  atakują  bramkę  gospodarzy ale brakuje  wykończenia. Trenerzy Motoru i gospodarzy dokonują zmian. Po jednej z niewielu akcji w drugiej połowie  gospodarze po  golu Mateusza Zielińskiego zdobywają drugą bramkę jest 2:3.

W końcówce trener Malinowski dokonuje jeszcze zmiany, ale wynik do końca się nie zmienia. Goście zasłużenie pokonują Delfin Rybno 2:3 na trudnym boisku drużyny z Rybna. W dzisiejszym spotkaniu zadebiutował Igor Chyrzyński młody 16-letni  wychowanek klubu Motor Lubawa. W mojej ocenie w dzisiejszym meczu ładnie zaprezentowali się młodzi zawodnicy Motoru. W drużynie gospodarzy najlepszym był Mateusz Leśniewski. (mz)

Motor Lubawa: Olejniczak - Sobotka (Januszewski 82'), Gerka (Szymanski 58'), Paweł Ewertowski, Józefowicz, Sobolewski (Igor Chyrzyński 94'), Śnieżawski, (Szczepański 58'), Demishev, (Zasuwa  46') Olejniczak, (G.Ewertowski 78'), Goździejewski, Zelmański.

foto archiwum elubawa