Kolejne zwycięstwa Grupy Rajdowej Lubawsko - Iławskiej LRacing!

Reprezentujący Lubawsko - Iławską Grupę Rajdową LRacing! zawodnicy w składzie Piotr Maćkiewicz z żoną Katarzyną w roli pilota, Dawid i Łukasz Lontkowscy oraz Daniel Gurzyński ubiegłej soboty 15 maja 2021 wzięli udział w 1 rundzie TrackDay Trophy organizowany przez organizację Motorsport Trophy.

Zawody rozegrane zostały w słonecznej pogodzie na wojskowym lotnisku w Broczynie nieopodal Czaplinka. Organizator przygotował pięcio kilometrową próbę wyścigowa przejeżdżana czterokrotnie, a suma wszystkich przejazdów brana była do końcowego rezultatu.  W zawodach udział wzięło 47 zawodników i zawodniczek startujących w 4 klasach pojemnościowych.

Trasa 1 rundy TrackDay okazała się bardzo szybką próbą gdzie prędkości maksymalne najlepszych zawodników sięgały 170 km/h. Nie wszyscy ustrzegli się bezbłędnych przejazdów, za które organizator przewidział dodatkowe sekundy karne.

Reprezentujący Gupę Rajdową LRacing!  Dawid Lontkowski  startujący w klasie 1 i jadący Honda Civic zajął 1 miejsce w tej klasie (auta z pojemnością do 1400ccm) oraz uzyskał 19 miejsce w klasyfikacji generalne zawodów.  Łukasz Lontkowski jadący Citroenem C2 VTS w klasie 2 ( do 2000ccm) zajął 1 miejsce po emocjonującej walce z kolega zespołowym Danielem Gurzyńskim startujący w Citroenie Saxo VTS, który zajął 2 pozycję na podium. Odpowiednio Łukasz 11miejsce w klasyfikacji generalnej, a Daniel 12miejsce.

Piotr Maćkiewicz startujący z Katarzyna Maćkiewicz w roli pilota uplasowali się na 4 pozycji w swojej klasie i bardzo wysokim 9 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów tym samym zyskali najlepsze czasy wśród kolegów w zespole.

Zawodnicy Grupy Rajdowej wspólnie dziękują za pomoc w organizacji dojazdu na zawody Panu Jarosławowi Pacocha z Susza, który bezpiecznie przewiózł zawodników razem z ich rajdówkami. Podziękowania należą się również wszystkich wspierających wyścigowe zmagania naszych szybkich kierowców z Lubawy oraz partnerom dzięki, którym mogą rywalizować podczas rozgrywanych zawodów.

Już niebawem Panowie starują w kolejnych zawodach, tym razem 29 i 30maja jadą do Torunia na 2 rundę TMK oraz 54 Rajd Toruński. Do kibicowania zapraszamy wszystkich czytelników oraz kibiców motorsportowych, którzy wspierają grupę również w  mediach społecznościach na które serdecznie Państwa zapraszamy.