XXV Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy. ZDJĘCIA

Opublikowano:

Trzeciego maja w Lubawie o  godz.11.00 wystartowało XXV Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego połączone z II serią Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym Kobiet. Kolarze rywalizowali o Puchar Burmistrza Lubawy. Wyścig został rozegrany na pętli ok. 1800 metrów przebiegającej przez Rynek.

W tym roku zawodniczki i zawodnicy wystartowali w kategoriach: Żak, Żakini, Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Junior, Juniorka, Orlik, Orliczki i Elita Kobiet.

Kryterium uliczne to jedna z trudniejszych konkurencji kolarskich, tym bardziej, że część trasy biegła po bruku. Szkoda, że w tym roku zabrakło ponownie zawodników z lubawskiego klubu.

W kategorii Junior Młodszy bardzo dobrze zaprezentował się reprezentujący UKS Copernicus CCC SMS Toruń mieszkaniec Lubawy Dawid Łątkowski, który zajął III miejsce w swojej  kategorii. Puchary, nagrody pieniężne wręczał m.in. burmistrz Maciej Radtke.

Pogoda w tym roku nie rozpieszczała zawodników i służby medyczne miały pełne ręce roboty 7 zawodnikom i zawodniczkom udzielili pomocy medycznej. Na szczęście były to niegroźne kraksy i kontuzje.

wyniki-komunikat ogólny

wyniki - juniorki

wyniki - klasyfikacja drużynowa

wyniki - Kobiety Open


Na podst.  pzkol opr. mz  
foto mz  i Rafał Makszyński Fotografia


Dawid Łątkowski z Lubawy III miejsce w kat. Junior Młodszy z mamą Mirosławą i tatą  Sławomirem reprezentujący UKS Copernicus  CCC SMS Toruń