Dzień Strażaka w Przedszkolu Niepublicznym Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie.

Opublikowano:

Dzień Strażaka w Przedszkolu Niepublicznym Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie. Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto, które na stałe wpisało się w kalendarzu uroczystości naszego przedszkola. Z niecierpliwością wyczekują go wszyscy chłopcy, gdyż jest ono bardzo bliskie ich pasjom i zainteresowaniom, bo przecież:" Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha. Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą".

Dzień Strażaka przepełniony był różnorodnymi aktywnościami , podczas których dzieci rozwiązywały zagadki związane z pracą strażaków oraz rozpoznawały na ilustracjach przedmioty niezbędne służbom ratowniczym w ich pracy. Uroczyste obchody tak ważnego święta okazały się doskonałą okazją, aby porozmawiać z przedszkolakami na temat zachowań, które należy podjąć w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu.

W związku z tym dzieci uczyły się numerów alarmowych oraz odgrywały scenki, ukazujące prawidłowe informowanie o niebezpiecznych zdarzeniach. Przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych, bo jak wiadomo, zręczność, szybkość i sprawność fizyczna są niezwykle ważne w pracy strażaka.

Podczas zajęć nie zabrakło wierszyków i piosenek o naszych bohaterach, którzy zawsze ludziom pomagają, robią wszystko co mogą, ile sił tylko mają. Chwała im za to, bohaterom – Strażakom, bo dzięki nim wszyscy dobrze wiemy, że na ich pomoc zawsze liczyć możemy.

Z okazji tak ważnego święta - Dnia Strażaka wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Materiał : Przedszkole Niepubliczne  i Smerfolandia w Lubawie.