Jeden mieszkaniec Lubawy wprowadził do obrotu znaczną ilość narkotyków a drugi posiadał narkotyki.

Opublikowano:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Z ustaleń śledczych wynikało, że policjanci z grupy „SPEED” podczas patrolu na terenie miasta i gminy Lubawa zauważyli samochód audi, w którym kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i zapomniał włączyć światła mijania wymagane przepisami. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Mundurowi wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Kiedy poprosili aby wyciągnął wszystko z kieszeni pasażer otworzył drzwi i wybiegł z pojazdu. Policjant zatrzymał mężczyznę po kilkuset metrach. W trakcie ucieczki, pasażer wyrzucił kilka rzeczy. Jak ustalili była to marihuana i telefon komórkowy. Następnie mundurowi sprawdzili samochód. Okazało się, że w pojeździe było jeszcze ponad 52 g amfetaminy.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcom Lubawy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyznom, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia. 19-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego starszy znajomy usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. 


źródło KPP Iława