W Lubawie kierował bmw w stanie nietrzeźwości. Dobrowolnie poddał się karze

Opublikowano:

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut kierowania bmw w stanie nietrzeźwości. 39 – latek mając ponad 2 promila alkoholu w organizmie został ujęty przez świadka kiedy to jechał jedną z lubawskich ulic. Teraz mężczyznę czeka kara grzywny, zapłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz opłacenie kosztów sądowych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 39 - latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Jak się okazało funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego na jednej z ulic.

Zgłaszający oświadczył, że kierujący bmw dziwnie się zachowywał i  jechał całą szerokością jezdni. W związku z powyższym zatrzymał go i zadzwonił na policję. W trakcie czynności policjanci ustalili, że przypuszczenia świadka były słuszne kierujący jak i pasażerka auta byli pod znacznym działaniem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, podczas którego przesłuchali świadków i 39 – latkowi przedstawili zarzut do którego się przyznał  i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 3000 zł, zapłata świadczenia pieniężnego w kwocie 5000 na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz zakaz prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat i opłata kosztów sądowych.

Przypominamy!


Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

źródło KPP Iława