45 - latek z gminy Lubawa na rondzie na ul.Lubawskiej w Iławie uszkodził slup oświetleniowy bo był pijany

Opublikowano:

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub nie mając do tego uprawnień. Tak też był w przypadku czterech mieszkańców powiatu iławskiego.

Policjanci w gminie Susz zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. 33 – latek za popełnione wykroczenie został również ukarany mandatem.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 57 – latek kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem a rower przekazano osobie wskazanej przez mieszkańca Iławy.

Tymczasem w Lubawie podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że 36 – latek kierujący vw ma cofnięte uprawnienia. Mężczyzna nie zastosował się do decyzji starosty w związku z powyższym w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.  

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący spowodował zdarzenie drogowe. W trakcie czynności okazało się, że 45 – latek kierujący skodą najechał na wyspę znajdującą się na rondzie po czym uderzył w słup oświetleniowy a następnie uderzył w ogrodzenie posesji powodując jej uszkodzenie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Jak wstępnie policjanci ustalili mieszkaniec gminy Lubawa kierował samochodem znajdując się pod działaniem alkoholu.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.
 

źródło KPP Iława