Poszukiwani przez policję mieszkańcy Lubawy przetransportowani do więzienia

Opublikowano:

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie i jednostek podległych zatrzymują osoby ukrywające się przed organami ścigania. Niektórzy odnajdywani są w przypadkowych okolicznościach, jednak w większości przypadków, takie odnalezienia są wynikiem intensywnej i pełnej zaangażowania pracy.

Tak właśnie stało się wczoraj (7.04.2021 r.) kiedy to na jednej z lubawskich ulic policjanci zatrzymali 47 – latka. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mieszkaniec Lubawy jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do więzienia gdzie spędzi najbliższe 75 dni.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci kiedy to szedł jedną z iławskich ulic. Mężczyzna nie miał zasłoniętych maseczką ust i nosa w związku z powyższym funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 24 – latek jest poszukiwany przez sąd  do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Iławy został już przetransportowany do zakładu karnego.

Natomiast poszukiwanego 19 – latka policjanci zatrzymali podczas interwencji. Jak się okazało mieszkaniec Lubawy ukradł produkty spożywcze w jednym z lokalnych marketów. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 19 – latek jest poszukiwany przez sąd w celu osadzenia w zakładzie karnym. Mężczyzna został przewieziony do więzienia.
 

Przypominamy !

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło  KPP Iława