29-latek z gminy Lubawa spędzi najbliższy rok i 8 miesięcy w więzieniu za posiadanie narkotyków

Opublikowano:

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie i jednostek podległych zatrzymują osoby ukrywające się przed organami ścigania. Niektórzy odnajdywani są w przypadkowych okolicznościach, jednak w większości przypadków, takie odnalezienia są wynikiem intensywnej i pełnej zaangażowania pracy.

Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło w już kilka minut po godzinie 11:00. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym i tam pojechali a było to Nowe Miasto Lubawskie. Policjanci zatrzymali 29 - latka i przetransportowali do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższy rok i 8 miesięcy za posiadanie narkotyków. Jak się okazało mieszkaniec gminy Lubawa ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego. Zauważyli osobę, która nie miała zasłoniętych maseczką ust i nosa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 56 – latek jest poszukiwany przez sąd  do odbycia kary zastępczej 50 dni pozbawienia wolności Mężczyzna nie chciał iść do więzienia dlatego zapłacił zaległą grzywnę po czym został zwolniony.

Przypominamy !

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 


źródło KPP Iława