Policjanci podsumowali miniony świąteczny weekend

Opublikowano:

Podczas minionych czterech dni policjanci powiatu iławskiego zrealizowali 348 interwencji, w tym: 27 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur a także 34 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w określonych sytuacjach, kradzieżami mienia, pożarami, osobami spożywającymi alkohol czy leżącymi na klatkach schodowych.

Od piątku do świątecznego poniedziałku policjanci powiatu iławskiego interweniowali 348 razy. Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia  związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w określonych sytuacjach oraz dotyczące naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, zakłócania ciszy nocnej czy wykroczeń. W 27 przypadkach funkcjonariusze interweniowali w związku z domowymi awanturami a także 34 interwencji dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 11 zdarzeń drogowych na szczęście były to same kolizje.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek (2.04.2021 r. ) kilka minut po godz. 12:00 w Jędrychowie. Podczas pomiaru prędkości okazało się, że kierujący audi  w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Kolejny kierujący to  41 – latek, który również w Jędrychowie  jechał z prędkością 108 km/h a 23 – latek  mając 102 km/h na liczniku. Tymczasem w Biskupiczkach policjanci zatrzymali 26 – latka, który kią jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. Mężczyźni za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami a ich konta powiększyły się o 10 punktów karnych, stracili również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Natomiast w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia  do kierowania samochodem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Lubawa. Okazało się, że 47 – latek jechał rowerem mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem w Suszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego suzuki. Mężczyzna podczas jazdy nie używał obowiązkowych świateł oraz nie zastosował się do znaku drogowego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 27 – latek kierujący pojazdem  ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez mieszkańca gminy Susz a mężczyzna został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Okazało się, że 41 – latek jechał jednośladem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W Suszu 28 – latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad peugeotem i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

źródło KPP Iława