Iławscy policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących

Opublikowano:

Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci codziennie zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze czy decydują się na jazdę pomimo braku uprawnień. 

Wczoraj kilka minut po 17:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorem. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 22 – latek kierował jednośladem pomimo cofniętych wcześniej uprawnień. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.  

Natomiast dwie godzinki później do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierującego skodą. Jak się okazało mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. 19 – latek został ukarany mandatem a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Susz. W trakcie czynności ustalili, że mężczyzna kierował vw mając 3,4 promila alkoholu w organizmie.  

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał

źródło KPP Iława