Sukces zapaśników Sokoła Lubawa w Kartuzach

Dnia 14 lutego 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadet-Junior o Puchar Burmistrza Kartuz oraz Mini Zapasy w zapasach w stylu klasycznym w Kartuzach. Nasz klub reprezentowało 10 zawodników.

Bardzo dobrze spisał się Łukasz Hejda, który w kategorii wiekowej młodzik do 52 kg zajął pierwsze miejsce. W tej samej kategorii, tuż za podium, znalazł się Tymoteusz Zawadzki, a Igor Wiergowski zajął 6 miejsce. W kategorii do 44 kg na trzecim miejscu uplasował się Kacper Krauzewicz.

Natomiast z kadetów najlepiej spisali się: Nikodem Zawadzki zdobywając srebrny medal w kategorii do 65 kg oraz Denis Shepetun, który także stanął na drugim stopniu podium w kategorii do 60 kg. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Mateusz Ornowski. Z kolei w kategorii do 80 kg trzech naszych zawodników zajęło następujące miejsca: Szymon Kozłowski - 4 miejsce, Maciej Rogowski - 5 miejsce oraz Mateusz Szczepański - 6 miejsce. Jako klub zajęliśmy 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.