1/16 z KS Best Drive Futsal Piła - KS Constract Lubawa 1:11 (0:5)

Zakończyło się spotkanie 1/16 Pucharu Polski w Futsalu. Constract Lubawa rozegrał spotkanie eliminacyjne w Pile z drużyną KS Futsal Piła - zespołem z I ligi grupy północnej. Niespodzianki nie było, mimo braku kilku zawodników Constractu, zdobywca Pucharu Polski gładko pokonał dzisiejszego rywala 1:11.

Od początku spotkania widać było, że gospodarze czują respekt przed obrońcą Pucharu Polski. W 2 minucie Pedrinho zagrywa z rzutu rożnego do Pereiry i pada pierwsza bramka. Kilka minut później swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobywa Bartek Piórkowski i jest już 0:2. Po stracie dwóch bramek na początku spotkania, gospodarze  nie mając nic do stracenia groźnie kontratakują na bramkę Grzegorza Okuniewskiego, który zagrał w dniu dzisiejszym całe spotkanie, godnie zastępując Imanola Chaveza Dariasa.

W 7 minucie Zbigniew Barańczyk był bliski zdobycia bramki dla gospodarzy. Chwilę później po rykoszecie, piłka trafia w słupek bramki Okuniewskiego. W tym okresie goście mieli dużo szczęścia, kolejny słupek chroni Constract przed utratą bramki. Goście grają z impetem, ale nie zdobywają bramki.

W 15 minucie Pedrinho strzela 3 bramkę dla Constractu i od tego momentu trener  Dawid Grubalski na boisko wprowadza młodzież. Pojawiają się: Janusz Okuniewski, Paweł Ossowski i Mateusz Łożyński. W końcówce pierwszej połowy padają jeszcze dwie bramki dla Constarctu. Pierwsza po akcji Ique do Pereiry 0:4. Na 10 sekund przed końcem pierwszej połowy Jakub Raszkowski podwyższa na 0:5.

Druga połowa przebiega pod dyktando Constractu. 28 minuta Vithinho podwyższa na  0:6, chwilę później Ique po kilku ciekawych zagraniach trafia celnie na 0:7. Kolejne  bramki zdobywają: Piorkowski, Lutecki, Pereira i 11 bramkę po raz trzeci w tym spotkaniu Bartek Piórkowski. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Barańczyk. Całe spotkanie kończy się wynikiem 1:11 i awansem do kolejnej fazy rozgrywek.

Drużyna Hotel Robert’s Port Stare Sady będzie rywalem Constractu Lubawa w 1/8 Pucharu Polski.