Budowa kolejnego etapu kanalizacji w gminie Lubawa

Opublikowano:

W środę 10 lutego wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski podpisał z prezesem zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o. Markiem Malinowskim umowę na realizację zadania pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami – zlewnia P3, P2 część zachodnia i przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Grabowo”.

Wartość zadania wyniesie około 3 i pół miliona złotych z czego prawie 2 miliony to dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 – gospodarka wodno-ściekowa. W ramach inwestycji zostanie wybudowane ponad pół kilometra sieci wodociągowej oraz około 9 kilometrów sieci kanalizacyjnej, do której zostanie podłączonych 68 nieruchomości z terenu Grabowa.

Realizacja zadania potrwa do listopada 2022 roku. W kolejnym etapie prace obejmą część miejscowości Wałdyki. Do tej pory skanalizowane już zostały miejscowości takie jak: Kazanice, Byszwałd, Rożental, Rodzone i Mortęgi. Dobiega końca budowa sieci w Sampławie.

W ciągu ostatnich kilku lat, od podstaw  Gmina Lubawa wybudowała oczyszczalnię ścieków w Kazanicach za kwotę około 2 milionów 900 tysięcy złotych oraz  ponad 57 kilometrów sieci za kwotę 17 milionów 700 tysięcy złotych. 

UG Lubawa