MITYNG PAMIĘCI IRENY SZEWIŃSKIEJ

W niedzielę (31 stycznia) w hali „Arena” w Toruniu odbył się 3. Ogólnopolski Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej, w którym startowali najmłodsi adepci lekkiej atletyki: U16, U14 i U12. Wystąpiła liczna grupa reprezentantów z sekcji warmińsko-mazurskich z: Olsztyna, Dobrego Miasta. Lidzbarka Warmińskiego, Dywit, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Susza, Kurzętnika, Iławy, Działdowa, Elbląga, Pasłęka.

Na starcie pojawiło się przeszło 1200 młodych lekkoatletów. Nas reprezentowało kilkunastu zawodników choć nie wszystkich udało się zgłosić ze względu na  ogromną popularność tych zawodów. Wspaniale zaprezentowali się nasi zawodnicy zdobyli łącznie 4 medale ,czyli połowę dorobku całego województwa. Kolejny raz  kulomiotki Klaudia Kucińska i Patrycja Ligman potwierdziły przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Zdobyły bowiem miejsca na podium.

Klaudia z wynikiem 12,23m zajęła 2miejsce (do złota zabrakło 3cm) a Patrycja pchnęła kulę 3kg na odległość 12,00 co dało 3 lokatę. Dziewczęta  w tym roku dysponują świetną formą i żałujemy jedynie ,że konkurs finałowy został skrócony z 6 do 4 prób, ze względu na bardzo liczną grupę zawodniczek (27 osób).  Niezmiennie jednak Patrycja i Klaudia są liderkami list krajowych U16.

Rewelacyjnie w tych zawodach zaprezentowała się młoda zawodniczka U12 Maja  Kanicz ,która w biegu 200m po znakomitej  walce zajmuje 2 miejsce z wynikiem 31,47s. W konkursie tym rozegrano aż 7 serii na czas, a nasza utalentowana zawodniczka swoją serię wygrała. Kolejny bardzo dobry bieg był udziałem Pawła Rafińskiego, który  w biegu 1000m U16 po raz kolejny uzyskał rekord życiowy 2:45,69s. Dało to Pawłowi 3 miejsce i medal brązowy. Trzeba przyznać ,że był to medal wywalczony w bardzo ciężkiej walce, po dobrym taktycznie biegu. Paweł na ostatniej prostej był mocno atakowany przez rywali ,ale nie dał sobie odebrać miejsca na podium.