AZS U.W Wilanów - Constract Lubawa (0:2) 2:6

W Hali Centrum Sportu w Wilanowie rozegna została 14 kolejka Futsal Ekstraklasy. 13 drużyna tabeli - AZS Uniwersytet Warszawski, której trenerem jest Maciej Karczyński, podejmowała Constract Lubawa. Trener  gospodarzy jest chory i zastępował go zawodnik Przemysław Kępiński.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się nietypowo. Drużyna akademików od pierwszego gwiazdka sędziego zaczęła  grać z lotnym bramkarzem Wójcikiem i w 4 minucie stworzyli groźną akcję, po której mogła paść bramka dla gospodarzy. W 6 minucie Pereira  kapitalnie strzela, ale bramkarz broni. W 12 minucie padają dwie bramki dla gości. Pierwsza po błędzie Kępińskiego z lotnym bramkarzem, piłkę przejmuje kapitan Constractu Paweł Kaniewski i trafia do pustej bramki. W tej samej minucie goście wykonują rzut rożny, Pedrinho podaje do Vitinho i w zamieszaniu ten zdobywa drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu (9. w sezonie). Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy po kontrach mogli zdobyć bramkę. Najbliżej zdobycia bramki był w 19 minucie Jakub Nahorny, który trafił w poprzeczkę bramki Imanola Chaveza.

Druga połowa rozpoczęła się  od ładnej akcji  prawą stroną boiska Jakuba  Raszkowskiego ,który  podał  Bartkowi Piórkowskiemu  dokładną  piłkę  i  ten  zdobył  trzecią  bramkę w spotkaniu. Kilka minut później  Sebastian  Grubalski mógł podwyższyć  wynik, ale nie trafił dokładnie. Akademicy próbowali zaskoczyć  Imanola,  ale  strzelali niecelnie na bramkę. W  26  minucie  płaski strzał  Pedrinho na  bramkę Kamila Wójcika  i  jest  czwarta  bramka  dla Constractu.(17  bramka  w sezonie).
Od  27 minuty gospodarze  grają z lotnym  bramkarzem ale goście kontrolują spotkanie  na  boisku  pojawia się Łożynski. W  tym  okresie  gry doskonale  spisuje się bramkarz  gospodarzy  Wójcik . W  30 minucie z lotnym bramkarzem  akademicy tracą piłkę i  Sebastian  Grubalski  zdobywa  bramkę  strzelając  do pustej  bramki  0: 5.

Goście po zdobyciu kolejnej  bramki groźnie kontratakują  i Pedrinho  po podaniu  Grubalskiego, mija zawodników gospodarzy i zdobywa  drugą swoją  bramkę w spotkaniu  ustalając  wynik  na 0: 6.(18 bramka  w sezonie i król   strzelców )

Przy takim  wyniku, trener  Dawid  Grubalski  wprowadza  kolejne  zmiany  wchodzi Ossowski debiutuje Janusz Kornat  najmłodszy bramkarz w Futsal Ekstraklasie 15 latek.W  32 minucie  po  akcji bramkarza  Kamila  Wojcika  i strzale Kępińskiego  akademicy zdobywają bramkę 1: 6.W  35  minucie wchodzi Janusz Okuniewski  mody zawodnik Constractu ,który miał  grać  w drużynie akademików z Warszawy,  jednak  pozostał  w klubie Constract.

W  36 minucie trzech zawodników  Constractu  po  kontrze, nie dało rady  Kamilowi Wójcikowi.W końcówce ciekawe akcje po obu stronach i  bramka w  39  minucie dla gospodarzy.Pierwszą w sezonie, a drugą  dla akademików zdobywa  Żebrowski. W końcówce  Paweł Ossowski  mógł zdobyć  bramkę, ale zabrakło dokładności.Spotkanie kończy się wynikiem 2: 6 i  Constract Lubawa ponownie  na pozycji lidera Futsal Ekstraklasy.