Motor Lubawa - MKS Korsze (1:0) 1:0

Motor Lubawa podejmował na Stadionie Łazienkowskim w 18 kolejce MKS Korsze. MKS Korsze to czołowa drużyna IV ligi w ostatnich spotkaniach wygrała na wyjeździe z Ornetą, zremisowała 2:2 z Polonia Lidzb. i pokonała na wyjeździe Granicę Ketrzyn. Motor zajmuje 4 miejsce w tabeli, ale  ostatnie dwa spotkania z Olimpią Olsztynek pokazały, że coś się stało z 4 drużyną tabeli. Może  już przemęczenie trudnym sezonem? A może tylko chwilowa niedyspozycja?

Dzisiejsza 18 i 19 kolejka rozgrywane są "awansem" rundy wiosennej decyzją WMZPN.

Początek spotkania to wzajemna asekuracja obu drużyn i próby kontr. W 8 minucie goście mogli  zdobyć bramkę, ale Patryk Jędrzejewski nie wykorzystał okazji. Drużyna Motoru podobnie była  groźna pod bramką gości, ale zabrakło bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sobótka minimalnie główką strzela ponad bramką gości.

W 26 minucie Sobolewski strzela karnego po faulu na Radku Gajewskim, ale bramkarz gości  Dawid Zięba wyczuł strzał i obronił. Przytomnie zachował się Miłosz Olejniczak i dobił odbitą od bramkarza, Motor objął prowadzenie.

Po zdobyciu gola gospodarze stworzyli kilka bardzo dogodnych sytuacji po których powinny paść  bramki, ale bramki niestety nie padały. W tym okresie gospodarze dominowali na boisku. W 31  minucie goście po jednej z kontr strzałem z dystansu Trafarski strzela obok słupka. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Motoru Lubawa 1:0.

Druga połowa przebiegała podobnie. Przez kolejne 45 minut, mimo zmian w obu zespołach obraz  gry się nie zmienił. W końcówce spotkania goście za wszelką cenę próbowali wywalczyć choćby  jeden punkt w dzisiejszym spotkaniu, ale młodzi zawodnicy Motor Lubawa nie pozwolili odebrać sobie skromnego zwycięstwa doświadczonej i starszej wiekowo drużynie gości. Motor Lubawa pokonał MKS Korsze 1:0 i zdobył kolejne trzy punkty. Żółte kartki drużyna gości: Gąsiorowski 53' i  Jędrzejewski 91'.

Spotkanie sędziowała trójka sędziów główny: Miłoszewski, asystenci Wolański i Zielonka.