Motor Lubawa - Olimpia Olsztynek (0:0) 2:1

Trwają rozgrywki IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej. 7 listopada na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie, 4  drużyna tabeli Motor Lubawa podejmowała w ramach 17 kolejki Olimpię Olsztynek - ostatnią drużynę  tabeli, która ma na swoim koncie tylko 8 pkt.

Przed meczem minutą ciszy piłkarze uczcili pamięć zmarłego kibica Motoru śp.Antoniego Szypczyńskiego - teścia Marka Olejniczaka, byłego zawodnika i trenera, dziadka Miłosza i Jakuba Olejniczaka.

Drużyna gospodarzy w ostatnich meczach udowodniła, że należy do ścisłej czołówki IV ligi. Strzelecką passę kontynuuje Cezary Sobolewski zdobywając gole dla drużyny niemal w każdym meczu i przoduje w tabeli IV ligi na najlepszego króla strzelców.

Początek spotkania był zaskakujący. Wszyscy zastanawiali się kiedy padnie pierwsza bramka i następne, a tu na boisku zupełnie inny obraz gry. Goście od początku skutecznie bronili dostępu do bramki i grali z kontry. Już w 10 minucie młody bramkarz Motoru Kuba Olejniczak musiał piąstkować po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

Od 15 minuty gospodarze coraz częściej gościli pod bramką zawodników z Olsztynka, byli bardzo groźni w stałych fragmentach gry, ale brakowało skuteczności i bramki. W 30 minucie goście mogli zdobyć bramkę, ale  piękna parada Olejniczaka uchroniła gospodarzy od utraty bramki. Pierwsza połowa, to mnóstwo niewykorzystanych sytuacji pod bramką gości, słaba gra Motoru i wynik 0:0.

W drugiej połowie trener Malinowski dokonał kilku zmian zeszli, mało widoczni Rykaczewski i Kuczyński. W ich miejsce weszli Śnieżawski i Diemishev, a chwilę później Zasuwę zmienił Sobótka. Pierwsza bramka padła dla Motoru w 50 minucie, strzelcem był Łukasz Goździejewski.

W 85 minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę w tym meczu, strzelcem był Roman Śnieżawski. Drużyna Olimpii po utracie bramki nie podała się i zdobyła bramkę na kilka minut przed końcem spotkania 2:1,  strzelcem był Marcin Wronka (88'). Takim wynikiem kończy się spotkanie. Skromne zwycięstwo, Motor Lubawa pokonał Olimpię Olsztynek 2:1. Cieszą punkty, ale gra w dniu dzisiejszym niestety nie.