Derby powiatu iławskiego Jeziorak Iława - Motor Lubawa (1:0) 2:2

31 października na stadionie w Iławie doszło do kolejnego spotkania w tym sezonie Jezioraka Iława i Motoru Lubawa w ramach 156 kolejki IV ligi. Podczas rozgrywek o Wojewódzki Puchar Polski zespół z Lubawy pokonał na Stadionie Łazienkowskim Jeziorak po rzutach karnych 4:3, w regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1.

W poprzednim sezonie ligowym Jeziorak wygrał w Iławie z Motorem 4:1. Obie drużyny plasują się w czołówce tabeli, więc który zespół zwycięży, zadecyduje forma drużyn w dniu dzisiejszym. Spotkanie rozegrane zostało bez publiczności.

Drużyna gospodarzy zaczęła spotkanie mocnym akcentem, już w 8 minucie zdobyła bramkę po strzale Kucińskiego. I takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie, w 53 minucie Sobolewski zdobywa wyrównanie na 1:1. Kilka minut później gospodarze po bramce Madeja obejmują prowadzenie na 2:1. Ale to nie był koniec "festiwalu" bramek w dzisiejszym spotkaniu, w 72 minucie Cezary Sobolewski zdobywa kapitalną bramkę na 2:2 i takim wynikiem kończy się spotkanie na stadionie w Iławie. Brawa dla obu drużyn za piękną walkę i bramki w walce o ligowe punkty. (mz)