Motor Lubawa - Błękitni Pasym (2:0) 2:0

Piłkarze IV ligi rozgrywają 15 kolejkę spotkań. Motor Lubawa na Stadionie Łazienkowskim bez udziału  publiczności podejmował Błękitnych  Pasym.

Błękitni Pasym to 11 drużyna IV ligi, ma 19 pkt. w dorobku. W 14 meczach sześć razy zwyciężyła, jeden mecz  zremisowała i poniosła 7 porażek. Motor Lubawa z dorobkiem 26 pkt. zajmuje 5 miejsce: 8 zwycięstw, 2 remisy i trzy porażki.

Przed meczem minutą ciszy piłkarze uczcili zmarłych ś.p. Tadeusz Licznerskiego - współzałożyciela klubu i  śp. Zygmunta Sendlewskiego - taty znanego trenera piłkarskiego, pedagoga i spikera klubu Motor Lubawa -  Jerzego Sendlewskiego.

Drużyna z Pasymia po ostatnim dobrym meczu z Granicą Kętrzyn i zwycięstwem w dniu dzisiejszym była  wielkim znakiem zapytania podczas spotkania. Jak wiemy w tym sezonie Motor doskonale radził sobie z drużynami na wyjeździe, a na własnym boisku różnie bywało.
Jednak w dniu dzisiejszym od początkowego gwizdka sędziego, Motor Lubawa grał ładną, szybką piłkę, zawodnicy grali skrzydłami i już w 8 minucie Czarek Sobolewski kapitalnie strzela na bramkę, ale bramkarz gości broni.
Gospodarze stwarzali pod bramką zagrożenie i już w 23 minucie z rzutu wolnego, ok. 35 metrów od bramki, Łukasz Goździejewski dośrodkowuje na pole karne piłkę, która odbija się od murawy boiska i wpada do bramki. Motor obejmuje prowadzenie 1:0.

Gospodarze po zdobyciu bramki nadal dominują na boisku stwarzając kilka dogodnych sytuacji pod bramką  Sobolewski strzela z 15 metrów, bramkarz piąstkuje i Śnieżawski strzela odbitą piłkę w poprzeczkę. W 36  minucie po rajdzie prawą  stroną boiska, dokładnym dośrodkowaniu Szymańskiego, Radek Gajewski zdobywa drugą bramkę dla Motoru, do przerwy gospodarze prowadzą 2:0.

Druga połowa to ponownie dominacja gospodarzy. Trener Motoru Krzysztof Malinowski dokonuje kilku zmian i mimo kilku doskonałych okazji do podwyższenia nie udaje się zdobyć bramki w drugiej połowie. Zasługa w tym doskonale broniącego bramkarza gości Pawła Brzozowskiego, który w mojej ocenie był najlepszym zawodnikiem drużyny Błękitnych Pasym w dniu dzisiejszym. Drużyna Motoru w dniu dzisiejszym rozegrała bardzo ładne spotkanie i słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom. Sędzią  głównym spotkania  był Wojciech Gryczka, asystenci: Mariusz Wolański i Rafał Rabczyński