Mamry Giżycko - Motor Lubawa (1:0) 1:1

Zakończyło się spotkanie 8. kolejki forBet IV ligi warm-maz. Motor Lubawa rozegrał wyjazdowe spotkanie w Giżycku z tamtejszą drużyną Mamry Giżycko.

Motor po siedmiu kolejkach zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 13 punktów. Dzisiejszy rywal plasuje się wysoko w tabeli i ma jeden zaległy mecz z Polonią Lidzbark Warmiński.
Dzisiejszy rywal Motoru w tej edycji rozgrywek nie przegrał meczu na własnym stadionie. Motor  z kolei bardzo dobrze prezentował się w meczach wyjazdowych. W ostatniej kolejce gospodarze  pokonali Granicę Kętrzyn 3:4. Motor pokonał Mazur Ełk 1:0.

Piłkarze Motoru już w 3 minucie utracili bramkę po  golu  najskuteczniejszego  zawodnika  drużyny Filipa  Rusiaka. Po utracie bramki zawodnikom Motoru nie układała się gra, a gospodarze po ostatnich zwycięstwach, chcieli podwyższyć wynik.Linia  defensywy z kapitanem Przemkiem Józefowiczem  bardzo dobrze się spisywała i nie pozwoliła zdobyć w pierwszej połowie   bramki gospodarzom.
W pierwszej połowie kontuzji nabawił się Złotowski i na boisko wszedł Piotr Chmielewski. Kontuzja pokrzyżowała plany trenera Krzysztofa Malinowskiego i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1: 0.

W drugiej połowie trener dokonał zmian w drużynie: za Gerkę wszedł Śnieżawski. W 65 minucie  trener dokonał kolejnej zmiany - za Piotra Rykaczewskiego wszedł Radek Gajewski.

Piłkarze Motoru w drugiej połowie chcieli zdobyć upragnioną bramkę,  stworzyli kilka   ładnych  akcji, ale gospodarze bronili korzystnego wyniku i groźnie kontratakowali. W końcówce spotkania na boisko w Motorze weszli Diemishev i Zasuwa za Olejniczaka i Goździejewskiego.

W 82 minucie Szymańskiego zmienił najlepszy strzelec Motoru - Cezary Sobolewski, którzy w 89 minucie spotkania z rzutu karnego zdobył wyrównującą bramkę dla Motoru Lubawa. Spotkanie kończy się remisem 1:1, goście -Motor Lubawa  na bardzo trudnym terenie  w Giżycku  zdobywają cenny punkt. Piłkarze Motoru Lubawa zajmują 4 miejsce w tabeli IV ligi.Gratulujemy  drużynie za walkę  do końcowego  gwizdka sędziego.

W najbliższą środę Motor rozegra spotkanie w ramach Pucharu Polski z Jeziorakiem Iława.