CHARYTATYWNA WYCIECZKA Z HISTORIĄ W TLE

Opublikowano:

W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna rowerowa wyprawa zorganizowana przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego „Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa oraz Ziemi Lubawskiej” dofinansowanego przez Powiat Iławski.

Na starcie przy Banku Spółdzielczym w Lubawie stawiło się ponad pięćdziesięciu uczestników. Każdemu przed rejestracją zmierzono temperaturę, zdezynfekowano dłonie i przekazano instrukcje dotyczące maseczek ochronnych oraz zachowania dystansu społecznego. 

Wycieczka pn. "Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej" była okazją by poznać historię niezwykłych drewnianych świątyń znajdujących się w okolicach Lubawy, które w ostatnim czasie poddane zostały gruntownej renowacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków europejskich. Trasa o długości ok. 20 km wiodła przez miejscowości Złotowo, Rożental, Losy i Lubawa. Ciekawe prelekcje wygłosili Marcin Deka i Teresa Kłosowska, a uczestnicy byli oczarowani klimatem wybranych miejsc.

Przy okazji wycieczki odbyła się zbiórka charytatywna dla ciężko chorego Miłosza. Rowerzyści pokazali, że mają wielkie serca, bo udało się zebrać kwotę 1173,40 zł. Dla tych, którzy jeszcze chcieliby pomóc link do zbiórki internetowej kończącej się 1 września: https://bit.ly/2CJFhxO

Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia. Przepyszne ciasta dla uczestników upiekły gospodynie Łucja Bartkowska, Danuta Taranowska, Ilona Granica, Aleksandra Dudek, Agnieszka Opałka, Beata Głowacka, Monika Jaskulska, Żaneta Sosnowska pod wodzą Alicji Zabłotnej, sołtys miejscowości Mortęgi, z której pochodzi Miłosz. Pomoc przy poczęstunku okazały Edyta Gawlik-Szauer, Dorota Kawka i Agnieszka Kucińska, a organizacyjnie wspierali uczestników miejscy radni Dariusz Kawka, Piotr Pokojski i Tomasz Gul.

Tradycyjnie byli z nami strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie, zapewniając pomoc medyczną i nie tylko. Gościnność okazali proboszczowie parafii: św. Barbary w Złotowie, św. Wawrzyńca w Rożentalu oraz św. Anny w Lubawie, do której należy lubawski kościół św. Barbary.

To wydarzenie po raz kolejny pokazało jak lokalna społeczność potrafi się zmobilizować gdy trzeba nieść pomoc słabszym, będącym w potrzebie. Wszystkim dostarczyło również mnóstwo pozytywnej energii do dalszego działania, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne spotkania.

Mateusz Szauer
Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych