KS Constract Lubawa - Clearex Chorzów (2:2) 5:3. Fotorelacja z dekoracji

Puchar Polski w Futsalu zdobyła drużyna KS Constract Lubawa, która w drugim rewanżowym  pojedynku pokonała Clearex Chorzów. Początek spotkania zaczął się po myśli gospodarzy, którzy  szybko objęli prowadzenie po bramce Bartka Piórkowskiego w 12 minucie. Kilka minut później  drugą bramkę zdobywa Vithinio i jest 2:0. Po utracie dwóch bramek, goście, doświadczona drużyna zaczęła grać szybką piłkę, zawodnicy gości stosowali presing na całym boisku i zaczęło robić się nerwowo. Mnożyły się błędy i faule. W końcówce gospodarze mieli na koncie 5 przewinień i każdy następny faul, to rzut karny przedłużony.

Tak też się stało. W końcówce pierwszej połowy doświadczeni zawodnicy gości wykorzystują tą sytuację i Leszczak zdobywa dwie bramki z rzutów karnych przedłużonych i KS Constract Lubawa - Clearex Futsal Chorzów 2:2 do przerwy - w rewanżowym meczu o Puchar Polski.

W drugiej odsłonie gospodarze grają ładnie, ale bramkarz gości doskonale sobie radzi w bramce i długo utrzymuje się remis 2:2. Jednak Pereira zdobywa 3 bramkę i gospodarze obejmują prowadzenie 3:2. W tym okresie mogli podwyższyć wynik, ale po jednej z kontr Leszczak  zdobywa wyrównującą bramkę, dając w tym momencie Mistrzostwo Polski dla Clearexu.

Przy stanie 3:3 trener Dawid Grubalski zastosował manewr, który decydował w mojej ocenie o losie tego spotkania. Wycofał Imanola Chaveza z bramki, a na boisku jako bramkarz-zawodnik pojawił się Jakub Raszkowski, który po przerwie spowodowanej kontuzją, wkracza na boisko i zdobywa kapitalną bramkę.Strzał z praktycznie zerowego kąta, prawą nogą z prawej strony boiska wyprowadzając zespół na prowadzenie. Goście nie spodziewali się takiej kombinacji, a gospodarze grali do samego końca.

W 50 sekundzie przed końcowym gwizdkiem, Lutecki mógł podwyższyć i zdobyć  upragnioną bramkę. Niestety bramkarz gości kapitalnie broni. Na 20  sekund przed końcem spotkania gospodarze zdobywają 5 bramkę, której strzelcem był Tomek Kriezel.

To co na 2 minuty przed końcem spotkania było niemożliwe, stało się faktem - KS Constract Lubawa pokonał Clearex Chorzów po niesamowitej końcówce i zdobył Puchar Polski w Futsalu.