Finał Lekkoatletyka Dla Każdego Cup z udziałem zawodników LKS Lubawa

W czwartek (20 sierpnia) we Włocławku odbył się Ogólnopolski Finał  Lekkoatletyka Dla Każdego Cup. Startowali reprezentanci wszystkich województw w kategoriach U14 i U16.  Indywidualnie w kategorii U16 jedyny medal i do tego złoty dla Warmii i Mazur  zdobyła  Klaudia Kucińska  zawodniczka  LKS Lubawa podopieczna trenera  Leszka Kołodziejskiego.

Klaudia triumfowała w pchnięciu z wynikiem 11,82m co jest jej 2 rezultatem w karierze a do dyspozycji miała tylko 4 próby. Nasza zawodniczka wyprzedziła swoje rywalki o przeszło metr.

Bardzo blisko podium był również Anna Szauer, (trener Marek Tykarski ) która w finałowym biegu 100m znacząco poprawiła rekord życiowy 13,08s (+0,6m/s) i ukończyła rywalizację na  czwartym miejscu. Anna wystartowała również w sztafecie wojewódzkiej 6x200m gdzie wspólnie z kolegami i koleżankami z innych klubów zajęła 10 lokatę.

W zawodach wystartował również Paweł Rafiński, który na dystansie 600m uzyskał rezultat 1:36,73s. co dało 7 miejsce w 2 serii i 13 w klasyfikacji końcowej. Dodatkową atrakcją pobytu dla uczestników było obejrzenie i przeżycie atrakcyjnych zawodów seniorskich , bowiem organizatorzy umożliwili wszystkim zawodnikom wyjazd do Bydgoszczy na Memoriał Ireny Szewińskiej. Na żywo można było zobaczyć mistrzowskie popisy wielu czołowych lekkoatletów Polski, Europy, a nawet spoza naszego kontynentu.