Motor Lubawa - Polonia Lidzbark Warm. (1:0) 1:1

16 sierpnia o godz. 16:00 piłkarze Motoru Lubawa rozegrali na Stadionie Łazienkowskim 4 kolejkę ForBET IV ligi. Dzisiejszym rywalem była drużyna Polonii Lidzbark Warmiński solidna, bardzo wymagająca drużyna IV ligi.

Podczas przygotowań do sezonu obie drużyny spotkały się na Stadionie Łazienkowskim 24  czerwca i goście z Lidzbarka pokonali Motor Lubawa 0:1.
Po trzech kolejkach goście zgromadzili zaledwie 4 punkty, gospodarze mają 6 punktów na swoim koncie.

Przed meczem minutą ciszy zawodnicy uczcili pamięć zmarłej mamy Prezesa LAP - Śp. Reginy Urbańskiej.

Od pierwszego gwizdka sędziego Grzegorza Kujawy piłkarze obu drużyn walczyli o ligowe punkty. W 12 minucie goście po dośrodkowaniu i główce Lubaka mogli zdobyć bramkę, ale bramkarz gospodarzy Mazurowski znakomicie obronił. Goście w tej fazie gry stwarzali groźne  sytuacje blisko bramki gospodarzy, ale obrona gospodarzy z kapitanem Przemkiem Józefowiczem kontrolowała grę.

Pierwsza bramka padła dla Motoru Lubawa w 33 minucie po strzale Romana Śnieżawskiego. Mimo utraty bramki, goście nadal grali szybko, ale niedokładnie. Gospodarze w tym okresie stwarzali  groźne  kontry, zabrakło jednak drugiej bramki. Po ładnej solowej akcji Olejniczaka i dośrodkowaniu zabrakło zawodnika,który by skutecznie trafił do bramki Gasperowicza.

Druga połowa  spotkania przebiegała podobnie pod dyktando i przewadze drużyny  gości. Gospodarze nie potrafili zagrozić gościom. Trener gospodarzy widząc, że zawodnicy nie maja pomysłu na grę, dokonuje kilku zmian w 52 i 70  minucie. W 75 minucie Krystian Oleszko po  wejściu na boisko zdobywa bramkę wyrównującą na 1:1 dla Polonii, podobnie jak w meczu sparingowym w Lubawie. Kilka minut później Radek Gajewski, który wszedł na boisko kilka metrów przed bramką pudłuje. Gra się zaostrza, sędzia dyktuje żółte kartki studząc zawodników obu drużyn.

W końcówce młodzi zawodnicy Motoru stwarzają kilka groźnych akcji pod bramką  gości, jednak brakuje precyzji i doświadczenia. Spotkanie dzisiejsze kończy się wynikiem remisowym i podziałem punktów. Szkoda, że młoda drużyna z Lubawy nie zdołała wygrać tego spotkania, ale cóż taki jest sport. Motor Lubawa remisuje z Polonia Lidzbark Warm. 1:1. Warto podkreślić, że w drużynie Polonia Lidzbark Warmiński grało trzech piłkarzy, którzy grali kiedyś w Motorze Lubawa: Gasperowicz, Waląg i Kowalski. Drużyna Motoru Lubawa po 4 kolejkach zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 pkt. Asystentami sędziego głównego w dniu dzisiejszym byli: Tomasz Miłosz i Sławomir Wiśniewski. (mz)