Derby Motoru Lubawa w WPP. Motor Lubawa II - Motor Lubawa (0:3) 0:6

Opublikowano:

Mimo, że to początek WPP, to już w pierwszej rundzie 25 lipca br. spotkały się dwie drużyny Motoru Lubawa w tej fazie rozgrywek. Niestety los tak chciał i nikt nie miał na to wpływu. Derbowe spotkanie o godz. 15.00 rozegrano na Stadionie Łazienkowskim przy pięknej słonecznej pogodzie.

Przed meczem wszyscy uczcili pamięć zmarłego miłośnika futbolu, jednego z założycieli MLKS Motor Lubawa, piłkarza i wiernego kibica drużyny - Jana Domazera. W godzinach rannych odbył się pogrzeb, w którym uczestniczyli między innymi zawodnicy, władze klubu i koledzy.

Spotkanie obu drużyn Motoru pokazało, że drużyna Motoru ma duży potencjał zawodników  szczególnie młodego pokolenia, którzy powoli ale systematycznie zasilają drużynę seniorów IV ligowej drużyny z Lubawy.

Po kilkunastu minutach w pierwszej połowie bramkę dla Motoru Lubawa zdobył Chmielewski. Kilkanaście minut później po ładnym zagraniu Piotra Rykaczewskiego, Miłosz Olejniczak zdobył druga bramkę do seniorów. Kolejnego gola z rzutu wolnego z 25 metrów kapitalnym strzałem w spojenie słupka i poprzeczki popisał się Piotr Rykaczewski i bramkarz Motoru Lubawa II Mazurowski nie miał szans obronić ten bardzo precyzyjnie wykonany strzał.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, mimo ambicji i woli walki seniorzy dominowali, padły jeszcze trzy bramki dla  Motoru Lubawa po bramkach ponownie Olejniczaka, Chmielewskiego i w końcówce spotkania w 90 minucie Złotowskiego.

Motor Lubawa sprawił imieninowy prezent swojemu trenerowi - Krzysztofowi Malinowskiemu i oby w meczach ligowych, zawodnicy zdobywali takie bramki jak w dniu dzisiejszym. W pierwszej rundzie WPP goście - Motor Lubawa pokonał gospodarzy Motor Lubawa II 0:6. Kto będzie kolejnym rywalem zobaczymy niebawem.

Sędzią głównym spotkania był Arkadiusz Długokęcki, asystenci - Kazimierz Małkowski i Krzysztof Rykaczewski.

Motor Lubawa
Kościński, Korpalski, Sobótka, Chmielewski, Gerka, Śnieżawski, Rykaczewski, Złotowski, Gozdziejewski, Józefowicz, Olejniczak, Szymański, Rogoziński

Motor Lubawa II 
Mazurowski, Zasuwa, K.Kościński, Zelmański, Ewertowski, Szczepański, Kuczyński, Gajewski, Januszewski,  Longosz, Kuchnik, Ewertowski M., Kowalkowski, Zybert,

Trener - Korpalski Paweł 

(mz)