Zakończenie sezonu piłkarskiego. Motor Lubawa zajął IV miejsce w sezonie 2019/2020

Opublikowano:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br. rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

Tyle komunikat PZPN.

Zwróciliśmy się do trenera  IV ligowej drużyny Motoru Lubawa - Krzysztofa Malinowskiego  o podzielenie się swoją  opinią o podjętej decyzji przez PZPN.

- Powiem tak. Złotego środka  tu nie było, zrobili tak, żeby nikt nie ucierpiał. Nie mogło tak być, żeby nie było awansu, bo ci którzy byli na pierwszych miejscach, włożyli w to dużo sił, energii, walki, pieniędzy żeby tam być.
- Uważam również jeśli chodzi o tych na dole, to zagraliśmy ponad połowę meczów, więc nie przypadkiem też było, że oni tam byli. Myślę, że taka decyzja, to najlepsza z możliwych. 

- Zajęliśmy 4 miejsce w tej edycji. Gratuluję drużynie GKS Wikielec awansu do III ligi i naszemu sąsiadowi, drużynie Delfin Rybno awansu do IV ligi. Możliwe, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to liga w tym roku może ruszy wcześniej.  
- Od poniedziałku trenujemy codziennie. Cieszymy się, że jesteśmy wszyscy zdrowi, stęskniliśmy się za zieloną murawą i za sobą. Trenujemy zgodnie z zaleceniami i czekamy na dalsze decyzje  władz. Pozdrawiamy także naszych kibiców i sponsorów.

Dziękuję za rozmowę. 

(mz)
foto nadesłane