Jutro 22 kwietnia od godz. 17.00 ponowna dezynfekcja miasta Lubawa

Opublikowano:

Komunikat Burmistrza

22 kwietnia w środę, od godz. 17.00 prowadzona będzie w mieście dezynfekcja.
Akcję rozpocznie dezynfekcja Parku Miejskiego Łazienki Lubawskie, który został otwarty dla spacerowiczów.
Podobnie jak wcześniej odkażaniu zostanie poddana ta część przestrzeni publicznej, z którą największy kontakt mają na co dzień Mieszkańcy.

Dezynfekcja obejmuje elementy małej infrastruktury miejskiej: ławki i siedziska, słupki, barierki, poręcze na chodnikach, mostkach i zejściach przy schodach, wiaty przystankowe, wiaty przy ścieżkach, przy schodach, wiaty przystankowe, wiaty przy ścieżkach rekreacyjnych, kosze na śmieci  itp. oraz otoczenie przy wejściach m.in. do  Miejskiego  Ośrodka  Zdrowia, Komisariatu Policji, Poczty Polskiej, szpitala w Lubawie, Urzędu Miasta. 

W związku z tym, proszę Mieszkańców o pozostanie w domach, jeśli to niemożliwe należy unikać kontaktu z wymienionymi urządzeniami.

Dezynfekcję przeprowadzą druhowie OSP w Lubawie, używając środka dezynfekcyjnego na bazie 80 alkoholu etylowego lub izopropylowego. W przypadku deszczowej pogody dezynfekcja  przeprowadzona zostanie w innym terminie o którym Mieszkańcy zostaną  poinformowani

Przypominam o obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Maseczki zostały  dostarczone do Państwa domów i mieszkań.
W przypadku większego zapotrzebowania proszę o kontakt z Urzędem Miasta Lubawa tel. 89 645 53 00.  

źródło: lubawa.pl     
foto  mz