Finał akcji dostarczania maseczek mieszkańcom Gminy Lubawa

Opublikowano:

Sprawnie, bezpiecznie, pod sam dom – tak wyglądała akcja dostarczania maseczek ochronnych wielokrotnego użytku mieszkańcom gminy Lubawa. Było to możliwe dzięki gotowości do pomocy oraz zaangażowaniu 16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którym w tym miejscu należą się ogromne podziękowania.

W piątek 17 kwietnia ostatnia partia środków ochrony zakupionych przez samorząd trafiła do mieszkańców Grabowa, Wałdyk, Wiśniewa, Złotowa i Losów. Łącznie strażacy rozwieźli około 11 tysięcy bawełnianych maseczek, które były zostawiane w skrzynkach pocztowych lub na elementach ogrodzenia posesji.

Maseczki uszyła lokalna firma LIBRO, pracownicy Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej zapakowali je w woreczki i dołączyli instrukcję użytkowania. Gotowe pakiety były sukcesywnie dostarczane mieszkańcom od 9 kwietnia.

- Na pomoc strażaków zawsze możemy liczyć, nie tylko przy ratowaniu życia i mienia, gaszeniu pożarów czy zabezpieczaniu imprez – podkreśla Wójt Gminy Tomasz Ewertowski. W czasach pandemii pomoc ta jest szczególnie cenna, dlatego jako wójt oraz prezes Zarządu Gminnego OSP chciałbym wszystkim jednostkom za nią podziękować. To właśnie dzięki ochotnikom akcja dostarczania maseczek mieszkańcom mogła być zorganizowana w sprawny i bezpieczny sposób.

Akcja była planowana do 24 kwietnia. Dzięki sprawnej organizacji udało się ją zakończyć, dzień po wprowadzeniu w dniu 16 kwietnia, obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Stosując się do rozporządzenia Ministra Zdrowia korzystajmy z dostarczonych maseczek, dbajmy o wspólne bezpieczeństwo.

Mieszkańcy, którzy maseczek nie otrzymali, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 89 645 54 30

UG Lubawa