NOWOROCZNE PODSUMOWANIE ROKU W GMINIE LUBAWA

Opublikowano:

W środę 15 stycznia w restauracji Copernicus odbyła się coroczna Konferencja Noworoczna Gminy Lubawa. Spotkanie było okazją do podsumowania 2019 roku w zakresie gminnych inwestycji, wydarzeń kulturalnych i społecznych oraz złożenia podziękowań osobom i jednostkom  współpracującym z gminą.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu, oświaty, biznesu, służb mundurowych, duchowieństwa z ks. dziekanem Marcinem Staniszewskim na czele, przedstawiciele stowarzyszeń, radni, sołtysi oraz kadra kierownicza jednostek gminy Lubawa.

Na konferencji, m.in. pojawili się: Wicewojewoda Sławomir Sadowski, przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Andrzej Pęziński, przewodnicząca Sejmiku Bernadeta Hordejuk, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Nie zabrakło także przedstawicieli wojewódzkich instytucji związanych z rolnictwem: wice dyrektora Warmińsko-Mazurskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Łukasza Bartkowskiego, dyrektora Warmińsko-Mazurskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie Grzegorza Kierozalskiego, zastępcy dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie Soni Solarz-Taciak, wójtów  gmin: Kurzętnika, Biskupca, Ostródy, Iławy, Grodziczna, Grunwaldu i Gminy Nowe Miasto Lub., zastępcę  burmistrza Kisielic - Jolantę Chruszczewską, burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego oraz starostów powiatu iławskiego i nowomiejskiego: Bartosza Bielawskiego i Andrzeja Ochlaka.

Podsumowanie minionego roku zostało zaprezentowane w krótkim filmie przedstawiającym najważniejsze wydarzenia 2019 roku w gminie Lubawa. Po projekcji filmu głos zabrali zaproszeni goście. Na zakończenie spotkania wójt Tomasz Ewertowski podziękował osobom i jednostkom współpracującym z gminą oraz wzniósł toast noworoczny symboliczną lampką szampana. Po części oficjalnej goście mieli okazję spróbować m.in. regionalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepankowa.

W programie konferencji nie zabrakło także części artystycznej w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych w Prątnicy i Sampławie. Relacja z występów już wkrótce. (mz) 

foto mz
Materiał filmowy: Gmina Lubawa