1/8 WPP Motor Lubawa - Jeziorak Iława (0:1) 0:2

Dziś pucharowa środa. Na stadionie Łazienkowskim w Lubawie doszło do derbowego pojedynku w ramach 1/8 rundy Motoru Lubawa i ITS Jeziorak Iława.
Motor Lubawa nie najlepiej  radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach IV for Bet ligi i
zajmuje 9 miejsce w tabeli, goście aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu tych zespołów, 14 sierpnia br. padł remis 1:1. Kibice obu drużyn liczyli w dniu dzisiejszym na dobrą grę swoich drużyn, które w sierpniu na stadionie w Lubawie szczególnie w drugiej połowie pokazały piękny, finezyjny futbol.

Pierwsza połowa spotkania, to wyrównana gra obu drużyn. Piłkarze stworzyli kilka sytuacji podbramkowych, ale brakowało "kropki nad i" jednej i drugiej drużynie. W 47 minucie ze stałego fragmentu gry goście zdobywają bramkę po strzale Grzegorza Kochalskiego (20) i do przerwy  goście obejmują prowadzenie 0:1.

Bramka zdobyta w końcówce  pierwszej połowy ustawiła  grę w  drugiej połowie, w której goście korzystniej prezentowali się na  boisku. Stworzyli kilka sytuacji dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnej bramki. Motor w tym czasie sporadycznie kontrował i w 75 minucie Sobolewski z  dogodnej sytuacji  strzeleckiej, strzelił kilka metrów ponad bramką gości. W 88 minucie po wejściu na boisko Daniel Madej zdobywa bramkę dla Jezioraka na 0:2. W 89 minucie gospodarze  mogli zdobyć bramkę, ale doskonale bronił Jacek Malanowski.

W drugiej połowie gra była ostra i sędzia musiał pokazać aż 5 kartoników zawodnikom obu drużyn (w pierwszej jedna kartka dla Motoru ). W drużynie gospodarzy zabrakło w tym spotkaniu skuteczności. Okazje zaprzepaścili Zasuwa i Sobolewski. W drużynie Motoru zadebiutował  Radosław Gajewski, który w 88 minucie wszedł na boisko w miejsce Olejniczaka.

Jeziorak Iława pokonuje Motor Lubawa i awansuje do dalszych rozgrywek.

Jeziorak Iława: Malanowski, Kowalski, Kressin, Święty(Madej-60'), Figurski, Parulis (Ksiuk-89), Galas (Kaźniewski-60'), Suchocki (Kucinski-60'), Kochalski (Kolcz-66'), Sagan, Czarnota (Janiszek-88'),
Motor Lubawa: Sikora, Burchart, Sobotka, Zelmański, Sobolewski, Demishev (Gierka-74'),
Goździejewski (Konicz-59'), Józefowicz, Kowalski (Bah-74'), Olejniczak (Gajewski-88'), Chmielewski (Zasuwa-32').