Motor Lubawa - Granica Kętrzyn (0:1) 0:2

Zakończyły się rozgrywki IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej. Gospodarze, piłkarze Motoru Lubawa w ostatnim spotkaniu na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie podejmowali Granicę Ketrzyn.
Wynik tego spotkania  decydował o tym czy gospodarze uplasują się na 2 miejscu w tabeli, czy drużyna  Jeziorak Iława. Motor, aby pozostać na 2 miejscu musiał to spotkanie wygrać lub czekać na korzystny wynik z Gołdapii. Granica Kętrzyn zajmuje 10 miejsce w tabeli IV ligi. Przed  meczem prezes  klubu Motor Lubawa wręczył drobny upominek dla wiernego młodego kibica  lubawskiej drużyny - Jędrzeja Świątkowskiego.

Od początku spotkania gospodarze dominowali na boisku stwarzając dogodne sytuacje do  zdobycia pierwszego gola w tym ważnym prestiżowo meczu.

Najdogodniejsza sytuacje po akcji drużyny miał Diemishev w 20 minucie po główce piłka trafiła  w poprzeczkę bramki gości. Kilka minut później  Adrian Zasuwa mógł  zdobyć bramkę,niestety piłka minimalnie  mija światło bramki.W  36  minucie po  fatalnym błędzie  lubawskiego bramkarza  Damiana  Kościńskiego, gospodarze tracą bramkę  po  strzale Mikołaja Rałowca. Motor  przegrywa w pierwszej połowie  na własnym boisku  0: 1.

Druga połowa spotkania  zaczęła się  niespodziewanie  utratą bramki w 53  minucie przez  gospodarzy po bramce Wojciecha Szmyda  i  Granica Kętrzyn prowadzi 0: 2. Mimo kilku  dobrych  zagrań ,akcji strzałów  na bramkę  gości-  dwie poprzeczki , słupek, piłkarze Motoru nie zdobyli do końca spotkania  bramki i przegrali cały mecz 0: 2. W  drugiej połowie  widać  było zmęczenie niektórych zawodników  ciężkim sezonem w drużynie  gospodarzy.  W końcówce spotkania  trener Malinowski  oprócz  Rogożyńskiego,który wcześniej  debiutował w IV lidze, wpuścił na boisko młodych zawodników: Filipa Rucińskiego, Łukasza Liedtke i Grzegorza Ewertowskiego.

Sędzią  głównym  spotkania był - Piotr Kurt, asystenci Sławomir Wiśniewski i Monika Piekarska. Obserwatorem - Tomasz Gogol.

W związku z tym,że  w Gołdapii  Jeziorak Iława  zremisował  2: 2 , wiceliderem  sezonu 2018/2019 mimo porażki została drużyna Motoru Lubawa. W  dniu dzisiejszym  gospodarze po raz  pierwszy  doznali porażki na własnym boisku w rundzie wiosennej.

Motor Lubawa:Kościński,Koprucki,Burchart,Zelmański,Sobolewski,Diemishev,Zasuwa, Sobótka,Józefowicz,Szymański, Olejniczak
w drugiej połowie  zagrali:  Piotr Sikora Mahamadou Bah, Rogożyński,Chmielewski

Granica Kętrzyn:Paplinski,Szmyd,K.Rałowiec ,M.Ralowiec,Miłoszewski,Swacha-Sock,Rotenberg Baran,Turczyn, Kowalewski,Roksela

grali także: Gan, Zdankowski