Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP Gminy Lubawa

Prawie 150 młodych ochotników - dziewcząt i chłopców z terenu lubawskiej gminy rywalizowało ze sobą w corocznych Gminnych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF. Zawody rozegrane zostały 26 maja na boisku sportowym w Rożentalu.

Do startu zgłosiło się 15 drużyn z terenu gminy Lubawa: 6 drużyn dziewcząt oraz 9 drużyn chłopców. Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyli gospodarze – MDP w Rożentalu, w klasyfikacji chłopców I miejsce wywalczyła, podobnie jak w zeszłym roku, MDP z OSP Rumienica.

Sędzią głównym zawodów był bryg. Krzysztof Tomanek. Dekoracji dokonał wójt Gminy Lubawa, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie dh Tomasz Ewertowski, Komendant Gminny st. kpt. Krzysztof Rutkowski oraz gość specjalny zawodów: dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie – Grzegorz Kierozalski.
Tegoroczne zawody zostały zorganizowane przy udziale bezzwrotnej pomocy finansowej udzielonej przez KOWR ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.