Starosta potwierdza: jest dofinansowanie na przebudowę dwóch dróg Powiatu Iławskiego

Opublikowano:

Na stronie Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się lista zadań drogowych do realizacji, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe. Dwie drogi Powiatu Iławskiego znalazły się na liście podstawowej – jedna na pierwszym miejscu a druga na siódmym. Wysokie pozycje na liście świadczą o jakości wniosków, które trafiły do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

- O tym, że drogi na odcinkach Goryń-Kisielice-Piotrowice oraz Lubawa-Mortęgi otrzymają dofinansowanie było wiadomo było już w listopadzie 2018 roku lecz lista nie była potwierdzona i zaakceptowana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dziś, tj. 19 kwietnia, inwestycje te zostały potwierdzone, co z radością komunikuję – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego.

Mowa o  dwóch drogowych projektach Powiatu Iławskiego, o łącznej wartości 9 044 392.68 zł, z czego 50% stanowić będzie dofinansowanie ze strony Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1279 N odcinek Kisielice – Piotrowice oraz drogi nr 1287N na odcinku od skrzyżowania z drogą nr 1279 N do Gorynia – etap III.
Ogółem wartość projektu: 3 278 709,16;
Przyznana kwota dofinansowania: 1 639 354, 68 zł, co stanowi 50 % wartości projektu.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1345 N na odcinku Lubawa-Mortęgi (granica powiatu).
Ogółem wartość projektu: 5 765 683, 52 zł.
Przyznana kwota dofinansowania: 2 882 841, 76 zł, co stanowi 50 % projektu.

- Otwarcie ofert  przetargowych nastąpiło już w marcu 2019 roku, jednak czekaliśmy na potwierdzenie ze strony wojewody – mówi Lech Tatarek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie. – Potwierdzenie już jest, w związku z czym tuź po świętach, wyłoniona zostanie najkorzystniejsza oferta. Kilka dni później podpisana zostanie umowa z wyłonionym wykonawcą i prace mogą ruszać, najpewniej z początkiem maja. Zakończenie przebudowy tych dwóch dróg powiatowych zaplanowano na koniec września 2019 roku.
  
powiat-ilawski.pl