2 razy o krok od medalu zawodników Sokoła Lubawa podczas Pucharu Polski Kadetów

29-31.03.2019 r. Sebastian Kowalkowski (51 kg) i Łukasz Stawiarski (55 kg) zajęli piąte miejsca podczas Pucharu Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Kostrzynie nad Odrą. Najważniejszym celem tego turnieju były eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Jeszcze nie oficjalnie ale obj zawodnicy razem z Nikodemem Zawadzkim, który awans wywalczył w I PP kad. w Warszawie wystartuję w tej prestiżowej imprezie. Obaj zawodnicy walczyli bardzo ambitnie i niewiele zabrakło do upragnionego krążka.

W walce o brązowy medal Sebastian wygrywał pierwszą rundę z bardzo silnym zawodnikiem z Legii Warszawa(Magamadow Rachman) niestety w drugiej rundzie zabrakło sił i z maty schodził pokonany. Natomiast walka Łukasza miała bardzo dramatyczny przebieg. Na 4 sekundy przed końcem walki Łukasz prowadził jeszcze jednym punktem.

Dodatkową przewagą naszego zawodnika była dominująca pozycja gdyż atakował on w parterze. Tak naprawdę aby wygrać tę walkę wystarczyło nic nie robić. Niestety ambicja i trochę brak doświadczenia nie pozwoliły Łukaszowi czekać na koniec walki, podjął próbę wykonania akcji i w ostatniej sekundzie został skontrowany.

Mamy nadzieję, że wyciągnie wnioski z tej walki a kolejne pojedynki rozstrzygał będzie na swoją korzyść. Gratulujemy naszym zawodnikom ambitnych walk i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.