Sportowcy z Lubawy będą wyróżnieni podczas najbliższej sesji. To inicjatywa przewodniczącego rady, Marka Borkowskiego

Opublikowano:

Z inicjatywy przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego, Marka Borkowskiego, na najbliższej sesji 28 marca, wyróżnieni zostaną młodzi sportowcy z Lubawy, którzy odnieśli spektakularne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Mowa o lekkoatletce Darii Siemińskiej oraz o piłkarzach z KS Constract Lubawa i ich trenerach.

- Bardzo zależy mi na wyeksponowaniu tych sportowców i ich trenerów, ponieważ wykonują oni kawał wspaniałej, sportowej pracy, czego efektem są imponujące osiągnięcia na arenie krajowej – mówi Marek Borkowski, przewodniczący rady. - Są chlubą Powiatu Iławskiego i na dodatek przykładem skromności, stąd moja inicjatywa wyjścia im naprzeciw.

Kim są wyróżnieni sportowcy i jakie mają osiągnięcia? 

Lekkoatletka Daria Siemińska z trenerem Leszkiem Kołodziejskim

Daria Siemińska to zawodniczka LA – trenująca pchnięcie kulą, której trenerem jest Leszek Kołodziejski. Daria to  halowa Mistrzyni Polski U-18 w pchnięciu kulą w Toruniu z wynikiem 14,32 m. Polski Komitet Olimpijski powołał ją do szerokiego składu na EYOF 2019 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, który odbędzie się w Baku (Azerbejdżan). 


Drużyna KS Constract Lubawa z trenerem Damianem Jarzębowskim i Mariuszem Lipowskim

KS Constract Lubawa - to Mistrzowie Polski Futsal Młoda Ekstraklasa, Mistrzowie województwa w futsalu w 2018 roku i reprezentanci województwa na turnieju finałowym w Warszawie o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W zespole występuje  czterech reprezentantów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej na trawie z rocznika 2006 oraz trzech reprezentantów z rocznika 2007. Zawodnicy są zapraszani na testy topowych zespołów takich jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Legia Warszawa czy Polonia Warszawa.

Trenerem młodych piłkarzy jest Damian Jarzębowski. Jest to trener z licencją UEFA A, UEFA Futsal B, Corver Coaching Coach, Manager Sportu. Odbył staże zagraniczne w Benfica Lizbona, Beleneses, Atletic Bilbao, Real Sociedad, Deportivo Alaves, Eibar. Polskie staże: Legia Warszawa, Zagłębie Lublin, Jagielonia Białystok. W kwietniu 2019 planowany jest wyjazd do Dinama Zagreb.

Kto tworzy KS Contract Lubawa?

Jarosław Grubalski – Współwłaściciel firmy Constract
Edmund Grubalski – Współwłaściciel firmy Constract
Damian Jarzembowski – Trener grupy
Mariusz Lipowski – Trener grupy
Kacper Kamiński (kapitan)
Hubert Zadroga (bramkarz)
Jakub Sadowski
Samuel Grubalski
Mateusz Grubalski
Filip Garwacki
Jakub Grędziszewski
Jakub Ryczkowski
Maciej Malicki
Bartosz Jakubowski
Norbert Rydel
Piotr Krużewski.

powiat-ilawski.pl

foto: archiwum klubowe i elubawa