Maraton MTB Golubska Starówka

Opublikowano:

2 października 2010 roku na terenie Golubia-Dobrzynia już po raz piąty odbył się Maraton MTB Golubska Starówka, będący finałem cyklu Cztery Pory Roku.

W tym roku do Golubia-Dobrzynia przyjechali rowerzyści z całej Polski w bardzo licznym gronie. W wyścigu głównym (mega – 73 km) udział wzięło 168 uczestników, natomiast w odbywającym się równolegle wyścigu na dystansie 16 km, tzw. hobby – 23 uczestników. Trasa  jak co roku szybka, a na dystansie mega selektywna. Piach i trzy dość ciężkie podjazdy powodowały, że do mety kolarze dojeżdzali pojedynczo lub w małych grupach.

Organizator po zakończeniu zawodów zapewnił wszystkim rowerzystom ciepły posiłek oraz wiele nagród i atrakcje w postaci przejazdu przez Golubską Starówkę  jeźdźców w historycznych strojach i  myśliwych  biorących udział w corocznym  Hubertusie.

Najlepiej z lubawskich zawodników na golubskim maratonie zaprezentował się Mariusz Kowalkowski zajmując 19-te miejsce open i 4-te w M2 na dystansie Mega, chociaż gdyby nie upadek mogło być dużo lepiej.

Wyniki pozostałych zawodników.
Dystans Mega:
Michał Wyżlic - 27 open, 6 w M2
Michał Kowalkowski - 70 open, 6 w M5

Dystans Hobby
Sławomir Szczawiński - 6 open
Cezary Jakubowski - 9 open

W klasyfikacji generalnej Pucharu Czterech Pór Roku Michał Kowalkowski drugi rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Do bardzo dobrych wyników przyzwyczaili nas zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego. Podobnie było i tym razem, a w klasyfikacji generalnej PCPR zajęli następujące miejsca:
Dystans Hobby:
Zuzanna  Skubaja -1 miejsce w HK1
Agata  Patalon - 2 miejsce w HK1

Dystans Mega:
Tomasz  Skubaja - 1 miejsce w M3
Tadeusz Piątkowski -  2 w M4
Piotr  Patalon -  3 w M4
Paweł  Gawiński - 3 w M1
(e-lubawa)

Źródło:
www.aga-team.pl
MTB Golub-Dobrzyń

Foto:
www.golub-dobrzyn.pl
GKL-AGA Team
Justyna Ferska
Sławomir Szczawiński