Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików w zapasach w stylu klasycznym

Trzeci tydzień, trzeci start, trzecie złoto. Dobrą passa Nikodema Zawadzkiego (Muszki) trwa. W Olsztynie w dniu 22 września odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

Impreza wliczana jest do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Wysoką formą błysnął Nikodem w kategorii wagowej do 52 kg. Wygrał wszystkie swoje walki i zajął pierwsze miejsce. W walce półfinałowej spotkał się z aktualnym Vice Mistrzem Polski i zwyciężył przez przewagę techniczną. Najtrudniejszą walkę stoczył w finale ze swoim kolegą klubowym Sebastianem Kowalkowskim.

Po dobrych walkach obydwu zawodników dwa medale złoto i srebro wylądowały w Lubawie. Pozostałe sokoły zajęły następujące miejsca: 38 kg Adam Rogowski IX m, 44 kg Kacper Rogożyński VIII m, 62 kg Maciej Rogowski VIII m.

Za tydzień kolejne wyzwanie tym razem w stylu wolnym. Gratulujemy dobrej postawy Muszce i Sebastianowi, a w przyszłym tygodniu życzymy powodzenia.

materiał: Sokół Lubawa