VI MTB Maraton po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich - wyniki

Lipy to miejsce wyjątkowe, o czym mogli przekonać się uczestnicy VI MTB Maratonu po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich. Już po raz drugi start, meta i miasteczko wyścigu zostały usytuowane na terenie Sanktuarium. W tym roku mottem przewodnim rywalizacji było 100-lecie Niepodległej Polski.

Mimo niesprzyjającej aury, w sobotę 14 lipca br. do biura zawodów stawiło się 120 zawodników po odbiór pakietów startowych. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse: Hobby - 10 km, Fit - 36 km i Mega - 55 km.

Zwycięzcą na dystansie Mega został Paweł Kowalkowski (Centrum Rowerowe Olsztyn) z Fijewa, który uzyskał czas 02:02:48. Drugie miejsce wywalczył Jego brat Mariusz Kowalkowski (Cryospace Olsztyn), a trzecie Michał Wyżlic (Komobike Scott).

Na dystansie Fit pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Nalazek (PSP Mrągowo) z czasem 01:17:52, drugie miejsce zajął Marcin Marchlewski (LUKK BICI DORO LUBAWA), a trzecie Mariusz Kaczyński z Nowego Miasta Lubawskiego.

Na dystansie Hobby jako pierwszy linię mety przekroczył Hadrian Gruszewski z Mławy z czasem 00:27:55, drugi był Olaf Soboczyński z Bratiana, a trzeci Wojciech Kowalkowski z Fijewa.