Mazovia MTB w Pułtusku

Opublikowano:

Była to najszybsza edycja tegorocznego cyklu Mazovii, która po ciężkich maratonach w Supraślu, Mławie i edycjach w Górach Świętokrzyskich odbyła się 5 września po mazowieckich bezdrożach.
Start z najdłuższego rynku w Europie - tak rozpoczęła się XII edycja cyklu Mazovia MTB Maraton w Pułtusku. Największymi trudnościami z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy były piaszczyste wydmy i rozlewiska Narwi.

Powyższy opis zamieszczony został w serwisie www.mtbnews.pl, jednak zawodnicy z Lubawy wyjazdu do Pułtuska nie będą dobrze wspominać z powodu wypadku Mariusza Kowalkowskiego. Mariusz przez tydzień poprzedzający pechowy start trenował z trzema innymi kolarzami reprezentującymi KTM CR Olsztyn w niemieckich Alpach. Przed startem w Pułtusku mówił, że czuje się dobrze i miał nadzieję na udany występ. Ponieważ startował z drugiego sektora, musiał od początku gonić. Gdy w końcu doszedł czołówkę, prawdopodobnie najechał na kamień i uderzył głową o ziemię. Kiedy odzyskał przytomność, był przy nim organizator zawodów Cezary Zamana, a następnie karetka pogotowia odwiozła go do szpitala, gdzie spędził trzy dni na obserwacji. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i już wznawia trening.

W Pułtusku startowało prawie 900 uczestników mających do wyboru cztery dystanse:
- 12 km - hobby (jedna runda)
- 37 km - fit (jedna runda)
- 56 km - mega (jedna runda)
- 92 km - giga (dwie rundy)

Wyniki zawodników LKK Ziemia Lubawska:
Michał Kowalkowski (dystans Mega) -  123 miejsce open (na 517 startujących), 5/45 w kategorii M5,
Sławomir Szczawiński (dystans Fit): 19 miejsce open (na 95 startujących),
Cezary Jakubowski (dystans Fit):  38/95 miejsce open,

Michał Wyżlic (reprezentujący Plast-Mix MTB Team), dystans Giga - 19/60 miejsce open, 7/15 miejsce w kategorii M2.

Nadal znakomicie spisują się zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego.

Na dystansie Giga wytrwale startuje Tadeusz Piątkowski (Świat Rowerów Racing Team), który w klasyfikacji generalnej Mazovii zajmuje pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. W Pułtusku był 25. open i 5. w M4.
Na dystansie Mega na najwyższym podium w kategorii M4 stanął Piotr Patalon (GKL-AGA TEAM), a w open był 25.
Na dystansie Hobby zwyciężyła Zuzanna Skubaja, a druga była Agata Patalon (obydwie GKL-AGA TEAM). Dziewczęta nie mają sobie równych i przyjeżdzają na metę z kilkuminutową przewagą nad pozostałymi zawodniczkami. Gratulujemy!
(elubawa)Źródło: http://www.mazoviamtb.pl/

Foto:
Zbyszek Kowalski,
KuFel,
Patrycja Krakowska,
Anna Osman,
Marcin Górajec,
Maja Sławińska,
Smerfix.