Mazovia MTB w Mławie

Opublikowano:

Kolejna z tegorocznych edycji Mazovii MTB gościła 22 sierpnia w Mławie. Tradycyjnie start i meta maratonu umiejscowione zostały nad Zalewem Ruda. Pogoda sprzyjała zawodnikom i kibicom. Większość z nich do późnych godzin popołudniowych wypoczywała na terenie miasteczka sportowego usytuowanego przy plaży.

Trasa maratonu była ambitna, a znaczne przewyższenia porwały peleton i zawodnicy wjeżdzali na metę pojedyńczo. W tym roku do Mławy przyjechało prawie 900 uczestników mających do wyboru cztery dystanse: Giga - 100km, Mega - 55km, Fit - 34km i Hobby - 8,5km.

Z zawodników lubawskich najlepiej zaprezentował się Michał Wyżlic reprezentujący Plast-Mix MTB Team. Startując na dystansie Mega zajął 13-te miejsce spośród 540 zawodników, a w swojej kategorii wiekowej był 9-ty. Równie udany start na tym samym dystansie zaliczył Paweł Kowalkowski (KTM CR Olsztyn) zajmując 28. miejsce open i 3. w kategorii M1. Natomiast Michał Kowalkowski (LKK Ziemia Lubawska) zajął 97. miejsce open i niewdzięczne 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki pozostałych zawodników:
(Wszyscy LKK Ziemia Lubawska)

Paweł Jankowski (dystans Mega):  290 miejsce open, 86 w kategorii M2,

Cezary Jakubowski (dystans Fit):  63 miejsce open,

Witold Szczawiński (Hobby): 37 open, 13 w kategorii wiekowej.

 

Źródło: http://www.mazoviamtb.pl/

Foto: C. Jakubowski, KuFel, Kaska, Patrycja Krakowska