Motor Lubawa - LKS Błękitni Pasym (1:1) 2:1

Kolejnym rywalem w rozgrywkach IV ligi piłkarzy Motoru Lubawa w 14 kolejce na Stadionie Łazienkowskim była drużyna Błękitnych Pasym. Po 13 kolejkach beniaminek z Pasymia zajmuje 9 miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu uległ na własnym boisku drużynie Unii Susz. Motor Lubawa zaś w 13 kolejce pokonał w dobrym stylu Granicę Ketrzyn 5:1 i z 22 punktami plasuje się na VI miejscu tabeli.

Przed dzisiejszym spotkaniem 4 października odbyła się uroczystość pożegnania Marka Śnieżawskiego jako zawodnika, który przez ostatnich kilka sezonów grał w drużynie seniorów pełniąc rolę kapitana i walnie przyczynił się do awansu Motoru Lubawa do III ligi. Aktualnie do końca tej rundy zajmuje się szkoleniem młodzieży Motoru Lubawa.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Od początku spotkania podjęli walkę o trzy punkty. Pierwsza bramka padła w 19 minucie po akcji całej drużyny, piłkę do siatki skierował Miłosz Olejniczak. Piłkarze Motoru nadal dominowali na boisku jednak bramki nie padały. W 38 minucie na polu karnym zostaje faulowany w ocenie sędziego zawodnik gości i Patrycjusz Malanowski zdobywa wyrównującą bramkę dla Pasymia z rzutu karnego. W końcówce po zdobyciu bramki,  goście coraz częściej goszczą na połowie gospodarzy. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1.

W drugiej połowie gra się wyrównuje choć w 46 minucie piłka trafia w poprzeczkę bramki gości po strzale Denisa. W 49 minucie po strzale z rzutu wolnego goście mogli objąć prowadzenie  Damian Suszczewicz intuicyjnie odbija piłkę. W 53 minucie po ładnej akcji Paweł Ewertowski zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy. Motor obejmuje prowadzenie na 2:1.

Kiedy wydawało się, że padną kolejne bramki dla gospodarzy, bramki nie padały. Trener dokonuje zmian w zespole. W miejsce Konicza wchodzi Szymon Modrzewski, Olejniczaka zastępuje Margalski, Gierkę - Daniel Malinowski i w 76 minucie Demisheva zastępuje Marek Śnieżawski. Dokonane zmiany w drużynie gospodarzy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Spotkanie kończy się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Cieszyć należy się z zdobytych trzech punków w tym spotkaniu. W końcówce spotkania goście znacznie lepiej się prezentowali na boisku i byli bliscy zdobycia bramki. Piłkarze Motoru w końcówce nie zachwycili, szczególnie dziurawa była obrona. Sędzia  główny :Daniel Szul,asystenci: Mariusz Wolański i  Łukasz Dobrzyński obserwator  Marcin  Zyłka

Motor Lubawa:Suszczewicz , Lewalski, Burchart,Józefowicz, Gerka, R.Śnieżawski, ,Demishev, Ewertowski,Tomkiewicz,Konicz, Olejniczak .

Błekitni Pasym:Miara,Nosowicz,Dobrzyński, Abramczyk, Francuz ,Walczak, Foruś, Kruczyk,Alancewicz, Kowalski,Malanowski .